Reklama
placeholder
News

Maxi Jazz z Faithless nie żyje. To on śpiewał hity Insomnia czy God is a DJ

Maxi Jazz z Faithless nie żyje. To on śpiewał hity Insomnia czy God is a DJ

fot. youtube.com/Faithless

Reklama
Reklama
placeholder

Maxwell Fraser, lepiej znany jako Maxi Jazz, był brytyjskim muzykiem, raperem, piosenkarzem i DJ-em. W latach 1995-2011 i 2015 był głównym wokalistą brytyjskiego elektronicznego zespołu Faithless. Maxi Jazz zmarł 23 grudnia 2022 roku w Londynie w wieku 65 lat.

Oficjalne oświadczenie o jego śmierci możemy przeczytać m.in. na jego stronie na Facebooku:

Ze złamanym sercem informujemy, że Maxi Jazz zmarł wczoraj wieczorem w swoim domu w południowym Londynie. Był człowiekiem, który zmienił nasze życie na wiele sposobów.
Nadał naszej muzyce właściwy sens i przesłanie.
Był także cudownym człowiekiem, który miał czas dla każdego i dzielił się głęboką i przystępną mądrością. Praca z nim była zaszczytem i oczywiście prawdziwą przyjemnością.
Był genialnym autorem tekstów, DJ-em, buddystą, osobowością sceniczną, miłośnikiem samochodów, nieskończonym gadułą, wspaniałą osobą, kompasem moralnym i geniuszem.

Maxi Jazz - przyczyna śmierci

Według oficjalnych informacji Maxi Jazz odszedł spokojnie we śnie. Przyczyna jego śmierci nie została jeszcze w tym momencie ujawniona, ale będziemy aktualizować ten artykuł.

tWitch nie żyje. Tancerz i DJ miał 40 lat, żona wydała oświadczenie >>

Maxi Jazz - choroby

Jakiś czas temu Maxi Jazz przyznał, że cierpi na bezsenność. Już w 1995 roku wydał utwór nawiązujący do choroby - Insomnia - co może wskazywać, że żył z tą przypadłością już dłuższą chwilę. Dodatkowo, w 2019 roku raper ujawnił, że leczył się na zakrzepicę żył głębokich.

Maxi Jazz - kariera muzyczna

Maxi Jazz w 1984 roku jako DJ założył The Soul Food Cafe System po odkryciu hip-hopu rok wcześniej. Po raz pierwszy występował jako DJ w pirackiej stacji radiowej Reach FM London w latach 80.

Gdy w latach 90. poznał w studio Rollo Armstronga, stworzyli wspólnie formację o nazwie Faithless. Do zespołu dołączyli Jamie Catto oraz Sister Bliss.

W 2006 Maxi Jazz nagrał wokale do utworu Tiësto Dance 4 Life, jednego z większych przebojów stylu trance tego roku. Razem z Robbiem Williamsem zaśpiewał w utworze My Culture na albumie 1 Giant Leap

Maxie Jazz kochał samochody i miał kolekcję, która była prezentowana w programie motoryzacyjnym Vroom Vroom.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama