News

Ciuchy Balenciagi i Prady w sklepie dla… awatarów. Nowość od Meta

Ciuchy Balenciagi i Prady w sklepie dla… awatarów. Nowość od Meta

Fot. Pixabay

Meta otwiera sklep odzieżowy dla awatarów. W Meta Avatars Store można kupić projekty luksusowych marek, takich jak Balenciaga, Prada i Thom Browne. Wkrótce oferta ma rozszerzyć się o kolejne.

Kolejne 365 Dni – data premiery już znana. Kiedy? >>

Meta Avatars Store – sklep dla awatarów

Meta Avatars Store ma zostać uruchomiony w ciągu najbliższych tygodni na Facebooku, Instagramie i Messengerze. Wirtualne Media podają, że aktualnie są tam dostępne m.in. strój motocrossowy, bluza z kapturem z logo i stylowe garnitury.

Dobra cyfrowe będą ważnym sposobem wyrażania siebie w metawszechświecie i głównym motorem kreatywnej gospodarki – cytuje Marka Zuckerberga, dyrektora generalnego Meta, serwis.  

Czytamy, że Meta zamierza uczynić sklep z awatarami otwartym rynkiem, na którym programiści będą mogli tworzyć i sprzedawać cyfrowe ubrania.

Poprzednie opcje ubioru Meta mają zostać bezpłatne. Ceny nowych ubrań w Meta Avatars Store wahają się między 2,99 a 8,99 dolarów.

Niedziela handlowa – czerwiec 2022. Data, kiedy następna? >>

Na początku sklep odzieżowy dla awatarów będzie dostępny dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Tajlandii i Meksyku. Eva Chen, wiceprezes ds. współpracy modowej na Instagramie, zapowiedziała, że docelowo opcję tworzenia własnych ubrań i ich sprzedaży w Avatars Store mają mieć wszyscy użytkownicy. 

W marcu 2022 roku na platformie Decentraland zorganizowano pierwszy Metaverse Fashion Week, na którym cyfrowe wersje produktów zaprezentowały takie marki jak m.in. Dolce & Gabbana, Tommy Hilfiger czy Forever 21.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.