News

Dzień z Michaelem Jacksonem w 4FUN Gold

Dzień z Michaelem Jacksonem w 4FUN Gold

fot. materiały własne/4FUN.TV

Michael Jackson to nieodżałowany król muzyki pop. Muzyk zaliczany do najwybitniejszych wykonawców i kompozytorów oraz najpopularniejszych artystów w historii zmarł w 2009 roku w swojej posiadłości. Podaną do wiadomości publicznej przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. Po trwającym dwa lata procesie w tej sprawie prywatny lekarz Jacksona został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa piosenkarza poprzez podanie propofolu, którego stosowanie w warunkach domowych jest niedozwolone. 

25 czerwca 2009 roku wieści o śmierci Jacksona szybko rozprzestrzeniły się w Internecie powodując awarię lub spowolnienie niektórych stron. Operatorzy Google przypuszczali najpierw, że ich wyszukiwarka została zaatakowana przez hakerów i tymczasowo zablokowali dostęp do wyrażenia „Michael Jackson”, które wpisywało miliony użytkowników. Awarii doznały też Twitter, Wikipedia oraz komunikator internetowy AOL. AOL nazwał to „istotnym momentem w historii Internetu”, dodając, że nigdy nie widzieli czegoś podobnego na taką skalę – czytamy.

Ta rozpacz milionów fanów jest absolutnie zrozumiała biorąc pod uwagę osiągnięcia muzyczne Michaela Jacksona. Artysta miał na swoim koncie 10 albumów studyjnych, z których pochodziły takie legendarne hity jak Thriller, Billie Jean, Beat it, They don’t care about us czy Smooth Criminal… długo by wymieniać!

Teledyski tworzone przez Michaela Jacksona otworzyły zupełnie nowy rozdział w historii tej dziedziny produkcji, a jego autorskiego tańca do dzisiaj uczą się tysiące adeptów sztuki tanecznej. 


Dzień z Michaelem Jacksonem w 4FUN GOLD

W czwartek 29 sierpnia 2019 roku Michael Jackson obchodziłby swoje 61. urodziny. Z tej okazji przez cały dzień w 4FUN Gold posłuchamy jego piosenek.

 

Dzień z Michaelem Jacksonem w 4FUN Gold

29.08.2019 CZWARTEK
 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 1
Aby dodać komentarz Zaloguj
  • Julia
    Jejku jestem wielką fanką Michaela Jacksona Jutro ma urodziny ajjj♥️ Fajnie że to zrobiliście
    10 miesięcy temu