Reklama
placeholder
News

Miss Supranational 2023 wybrana! Kim jest Andrea Aguilera?

Miss Supranational 2023 wybrana! Kim jest Andrea Aguilera?

fot. Instagram: @misssupranational

Reklama
Reklama
placeholder

Gala Miss Supranational 2023 odbyła się w piątek 14 lipca 2023 roku w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Aleksandra Klepaczka, czyli Miss Polski 2022, która reprezentowała nasz kraj w tegorocznym konkursie, nie przeszła do finałowej dwunastki. Zwyciężczynią Miss Supranational 2023 została Andrea Aguilera. Co o niej wiemy?

Miss Polski 2023: kandydatki, nazwiska, wiek, zdjęcia. Kiedy finał? >>

Miss Supranational 2023: zwyciężczyni - kim jest Andrea Aguilera?

Miss Supranational 2023 została Andrea Aguilera. 22-letnia Miss Ekwadoru rywalizowała z 65 kobietami z całego świata. Podczas finałowej gali znalazła się w najlepszej piątce wraz z następującymi kandydatkami: Ngan Dang Thanh (Miss Wietnamu), Sancler Frantz (Miss Brazylii), Emma Rose Collingridge (Miss Wielkiej Brytanii) oraz Pauline Amelinckx (Miss Filipin). 

Andrea Aguilera jest pierwszą w historii kandydatką pochodzącą z Ekwadoru, która została Miss Supranational. Kobieta wzięła udział w swoim pierwszym konkursie piękności w 2019 roku i reprezentowała wówczas swoje rodzinne miasto, Ventanas, podczas gali Reina de Los Rios. Tego samego roku Andrea Aguilera wystartowała w konkusie Miss Earth, gdzie otrzymała tytuł Miss Fire Ecuador 2019. W grudniu 2019 roku Andrea Aguilera odniosła kolejny sukces, wygrywając konkurs Miss New Model Maganize 2020. Rok później Aguilera wystartowała w konkursie Miss Grand Ecuador 2021, gdzie zajęa 1. miejsce oraz wygrała w następujących kategoriach: Miss Make Up, Miss Catwalk, Be a Miss, Miss Multimedia oraz Miss Cielo. 

Miss Supranational 2023: kandydatki, zdjęcia, kto z Polski? >>

Dwa lata przed wzięciem udziału w Miss Supranational 2023 Andrea Aguilera wystartowała w konkursie Miss Grand International 2021, w którym zajęła 2. miejsce. Podczas tej gali również przeszła do historii jako pierwsza reprezentantka Ekwadoru, której udało się zająć tak wysokie miejsce. 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama