Reklama
placeholder
News

Miss Supranational 2024 wybrana! Kim jest Harashta Haifa Zahra?

Miss Supranational 2024 wybrana! Kim jest Harashta Haifa Zahra?

fot. Materiały prasowe Polsat

Reklama
Reklama
placeholder

Miss Supranational to konkurs piękności rozgrywany od 2009 roku i organizowany przez World Beauty Association z Panamy. Od początku jego istnienia prawie każda edycja rozgrywana była w Polsce (poza rokiem 2013). 

Reprezentantka Polski wygrała raz - w 2011 roku. Ukoronowaną Polką była piosenkarka, Monika Lewczuk. Dodatkowo reprezentantki naszego kraju trzykrotnie zostawały wicemiss: Klaudia Ungerman - 2. wicemiss w 2009 roku, Katarzyna Krzeszowska - 4. wicemiss w 2014 roku i Magdalena Bieńkowska - 2. wicemiss w 2018 roku.

Kasandra Zawal - kim jest nowa Miss Polski? Pracuje jako dziennikarka i śpiewa >>

Miss Supranational 2024 - kto zwyciężył?

Tytuł najpiękniejszej uzyskała reprezentantka Indonezji - Harashta Haifa Zahra.

Harashta Haifa Zahra urodziła się w 2003 roku w Garut na Zachodniej Jawie. Jej ojciec, Gins Ginanjar, jest przedsiębiorcą z Bandung, a jej matka, Yeni Yuliani, pochodzi z Peundeuy w regencji Garut. Oboje są pochodzenia sundajskiego.

Obecnie Zahra studiuje inżynierię środowiska w Narodowym Instytucie Technologii w Bandung (ITENAS). Jest aktywistką, adwokatką i ekolożką. Zainicjowała program Mother of Nature, kampanię skupiającą się na problematyce marnotrawienia żywności.   

Oprócz swojej kampanii Zahra pełni także funkcję Ambasadorki Indonezji dla Scholars of Sustenance (SOS), organizacji non-profit z siedzibą w Tajlandii, zajmującej się ratowaniem żywności.

Miss Supranational 2024: polska reprezentantka. Kim jest Angelika Jurkowianiec? >>

Finałowa gala Miss Supranational 2024 miała miejsce w sobotę 6 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. O koronę oraz tytuł najpiękniejszej walczyły 73 kandydatki. Polską kandydatką do tytułu Miss Supranational 2024 roku była pochodząca z Namysłowa Angelika Jurkowianiec. Niestety, nie dostała się do finałowej piątki.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama