News

Miss Universe 2023 to Amerykanka! Jak poradziła sobie Polka, Aleksandra Klepaczka?

Miss Universe 2023 to Amerykanka! Jak poradziła sobie Polka, Aleksandra Klepaczka?

fot. youtube.com/Miss Universe

14 stycznia 2023 roku odbył się finał konkursu Miss Universe. Tytuł najpiękniejszej kobiety powędrował w ręce Amerykanki, R'Bonney Gabriel.

Aleksandra Klepaczka to Miss Polski 2022 i startuje w wyborach Miss Universe 2023. Co o niej wiemy? >>

Miss Universe 2023 – wyniki

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. W konkursie udział wzięły 84 kandydatki. Kontrowersyjną decyzją organizatorów było dopuszczenie do konkursu Miss Rosji, Anny Linnikovej. Ze względu na atak kraju na Ukrainę, reprezentanci Rosji są wykluczani z wielu innych wydarzeń sportowych czy kulturalnych.

W finałowej 16. znalazły się Miss pochodzące z: Kolumbii, Hiszpanii, Wenezueli, Indii, Curacao, Trynidadu i Tobago, Peru, Kanady, Portugalii, RPA, Laosu, Republiki Dominikany, Australii, Haiti, USA i Puerto Rico.

Do finałowej trójki trafiły przedstawicielki Republiki Dominikany (II wicemiss), Wenezueli (I wicemiss) i Stanów Zjednoczonych. Korona Miss Universe 2023 powędrowała do Amerykanki, R'Bonney Gabriel.

Miss Universe 2023 – Polska

W konkursie Miss Universe 2023 Polskę reprezentowała Aleksandra Klepaczka. Polka zdobyła wiele braw, ale niestety nie zdołała awansować do finałowej szesnastki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.