Reklama
placeholder
News

Miss World 2024: polska reprezentantka. Kim jest Krystyna Sokołowska?

Miss World 2024: polska reprezentantka. Kim jest Krystyna Sokołowska?

fot. instagram.com/krysia_sokolowska

Reklama
Reklama
placeholder

Finał 71. odsłony konkursu piękności Miss World odbędzie się już dzisiaj 9. marca w New Delhi w Indiach. Obecna Miss World, czyli wybrana w 2022 roku Polka, Karolina Bielawska koronuje swoją następczynię. Czy tym razem reprezentantka Polski również ma szanse?

Miss World 2021 z Polką w finale. Karolina Bielawska ma szansę? >>

W konkursie piękności będą rywalizować reprezentantki 112 krajów i terytoriów. Polskę w tym roku reprezentuje 25-letnia Krystyna Sokołowska z Białegostoku, która jest laureatką tytułu Miss Polonia 2022. 

Krystyna Sokołowska wyleciała na zgrupowanie 71. edycji wyborów Miss World 2023 już 17 lutego. Laureatkę finału konkursu piękności poznaliśmy wieczorem 9 lutego 2024 roku. Została nią Miss Czech Krystyna Pyszkowa. Polka niestety nie zakwalifikowała się do finałowej 40-tki.

Krystyna Sokołowska - kim jest?

Polka została Miss World 2021! Karolina Bielawska z tytułem >>

Krystyna Sokołowska jest absolwentką AWF. Obecnie prowadzi klub sportowy. Pracuje też jako trenerka gimnastyki artystycznej i stretchingu dla dzieci i dorosłych.

Krystyna mówi biegle w trzech językach, a w wolnym czasie gra na fortepianie. Lubi uprawiać sport, gotować oraz podróżować. Dodatkowo aktywnie działa charytatywnie i społecznie, m.in. w Radzie Kobiet Miasta Białegostoku.

Polki podczas Miss World

Do tej pory nasze fodaczki dwukrotnie zwyciężyły w konkursie Miss World - Aneta Kręglicka w 1989 roku i Karolina Bielawska w 2022 roku. Oprócz tego Ewa Wachowicz (Miss Polonia 1992) zajęła 4. miejsce, a Katarzyna Borowicz (Miss Polonia 2004) 4. miejsce i tytuł Queen of Europe.

Krystyna Sokołowska - zdjęcia

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama