Reklama
placeholder
News

15-letni Polak mistrzem świata juniorów w szachach. Tak przywitano go w szkole po sukcesie [WIDEO]

15-letni Polak mistrzem świata juniorów w szachach. Tak przywitano go w szkole po sukcesie [WIDEO]

fot. Twitter/International Chess Federation/ fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Jakub Seemann został mistrzem świata juniorów w szachach w kategorii open do lat 16 we włoskim Montesilvano. Niedługo po zwycięstwie 15-latek został radośnie przywitany przez uczniów i nauczycieli III LO w Zabrzu. Miły gest rówieśników został uwieczniony na viralowym wideo.

Eurowizja Junior 2023: WYNIKI. Która była Polska?

Jakub Seemann mistrzem świata juniorów w szachach - przywitanie w szkole

Czempionat odbył się 25 listopada 2023 roku, a niedługo po nim nastolatek wrócił ze zdobytym tytułem w szkolne mury. Z pewnością nie spodziewał się takiego uhonorowania jego osiągnięć i powrotu. Jakub Seemann został powitany w swojej szkole jak prawdziwy zwycięzca. Na schodach i korytarzach ustawiło się mnóstwo osób chcących okazać mu swoje uznanie i wsparcie. Na nagraniu, które obecnie krąży po sieci, widać, że wejściu 15-latka do placówki towarzyszyły głośne oklaski i wiwaty. Na jego twarzy pojawiło się z początku zaskoczenie, a później szeroki uśmiech. Nastolatek docenił ten gest i dumnie przemierzał korytarz podając rękę zgromadzonym. 

Włoskie mistrzostwa okazały się zaowocować wielkimi sukcesami reprezentantów Polski. Jakub Seemann był najlepszy w kategorii open do lat 16, a jego największym rywalem okazał się być Jan Klimkowski, któremu przypadł srebrny medal. Za to Paweł Sowiński zdobył złoto w kategorii wiekowej do lat 14.

Gratulujemy umiejętności!

Wideo z powitania Jakuba Seemanna znajduje się poniżej: 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama