Reklama
placeholder
News

Alizée podbiła świat hitem Moi... Lolita. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Alizée podbiła świat hitem Moi... Lolita. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

fot. YouTube.com/Alizée

Reklama
Reklama
placeholder

Alizée to francuska piosenkarka, która w 2000 roku podbiła listy przebojów w całej Europie piosenką Moi... Lolita. Wokalistka zaśpiewa podczas gali Miss Supranational 2024, jednym z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie, na którym Polskę zaprezentuje Angelika Jurkowianiec.

Wersow pokazała stylizację na Open’era. Zainspirował ją przebrany pies >>

Kim jest Alizée?

Alizée Lyonnet urodziła się w sierpniu 1984 roku w Ajaccio na francuskiej wyspie Korsyka. Jej matka pracowała jako sprzedawczyni, a ojciec był technikiem komputerowym.

Jako nastolatka uczyła się w szkole tańca i teatru Ecole de danse Monique Mufraggi, a w 1999 roku wystąpiła w telewizyjnym talent show Graines de star, gdzie zdobyła nagrodę Meilleure Graine dla najbardziej obiecującej młodej wokalistki.

Alizée - Moi... Lolita

Jej występ w show obejrzeli autorzy tekstów Mylène Farmer i Laurent Boutonnat, którzy poszukiwali młodego, świeżego głosu do swojego nowego projektu. W 2000 roku wyprodukowali jej pierwszy album Gourmandises, który odniósł wielki sukces we Francji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W Polsce piosenka wspięła się na 3. miejsce list przebojów.

W 2001 Alizée stała się najlepiej sprzedającą się francuską piosenkarką w historii, ze sprzedażą albumu sięgającą ponad dwóch milionów egzemplarzy.

Kasandra Zawal - kim jest nowa Miss Polski? Pracuje jako dziennikarka i śpiewa >>

Singiel Moi... Lolita odegrał kluczową rolę w ukazaniu wizerunku Alizée jako uwodzicielskiej postaci Lolity, nawiązującej do powieści Lolita z 1955 roku autorstwa Vladimira Nabokova. Producencki duet dbał o utrzymanie tego wrażenia, kontrolując wizerunek i wystąpienia publiczne 16-letniej Alizée.

Alizée - co robi i jak wygląda dzisiaj?

W 2013 roku Alizée wygrała francuską edycję Tańca z gwiazdami, gdzie poznała tancerza Gregoire'a Lyonnet, który został jej drugim mężem. Para obecnie prowadzi szkołę tańca w Ajaccio na Korsyce i wychowuje córeczkę Maggy.

Jak Alizée wygląda dzisiaj, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama