Reklama
placeholder
News

Szok! Mona Lisa zaatakowana... ciastem! Co się stało w Luwrze? [WIDEO]

Szok! Mona Lisa zaatakowana... ciastem! Co się stało w Luwrze? [WIDEO]

fot. pexels.com

Reklama
Reklama
placeholder

Mona Lisa to prawdopodobnie najbardziej znane dzieło na świecie. Niedawno słynny obraz Leonarda da Vinci został obrzucony ciastem.

Eurowizja 2022: Kalush Orchestra sprzedali swoją nagrodę. Za ile 'poszło' trofeum? >>

Mona Lisa w Luwrze obrzucona tortem

29 maja do sali muzeum we francuskim Luwrze miał wjechać mężczyzna na wózku inwalidzkim przebrany za starszą kobietę. W pewnym momencie miał wstać i rzucić tortem w kierunku Mony Lisy, wprawiając w osłupienie innych zwiedzających. Według relacji, obsługa muzeum błyskawicznie zareagowała i wyprowadziła mężczyznę. Filmy i zdjęcia z niecodziennego wydarzenia szybko obiegły internet.

Portret Mona Lisy jest schowany za pancerną szybą, więc dzieło sztuki nie ucierpiało.

Portal rmf24.pl przypomina, że to nie pierwszy raz, kiedy ktoś próbował uszkodzić znany obraz. W latach 50. XX wieku mężczyzna obrzucił Mona Lisę kwasem siarkowym, a boliwijski student rzucił w dzieło kamieniem.

Parada Techno odbędzie się w Łodzi. Kiedy i gdzie? >>

W 1974 roku w Tokio kobieta na wózku inwalidzkim rozpyliła blisko obrazu czerwoną farbę, bo… była niezadowolona, że nie przygotowano podjazdu dla wózków przed obrazem.

Natomiast w 2009 roku rosyjski turysta rzucił w kierunku Mona Lisy filiżankę herbaty.

Obraz Mona Lisa powstał w latach 1503–1507. Trafił na stałą ekspozycję do Luwru w 1797 roku. Podczas, gdy przenoszono go na tymczasową wystawę w Waszyngtonie w 1962 roku, został ubezpieczony na kwotę 100 milionów dolarów.

Dlaczego Mona Lisa została obrzucona ciastem w Luwrze? [AKTUALIZACJA] 

Mężczyzna, który 'zaatakował' urodzinowym ciastem obraz Mona Lisa to aktywista. Po tym, jak rozsmarował tort na szybie i rozrzucił wokół róże, miał powiedzieć: 

Są ludzie, którzy niszczą Ziemię. Wszyscy artyści, pomyślcie o Ziemi. Dlatego właśnie to zrobiłem. Pomyślcie o naszej planecie.

Według informacji przekazywanych przez The Guardian, 36-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do szpitala psychiatrycznego. 

 

 

 
Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama