News

Myslovitz – trasa koncertowa 2023 z nową płytą Wszystkie Narkotyki Świata. Kiedy i gdzie koncerty?

Myslovitz – trasa koncertowa 2023 z nową płytą Wszystkie Narkotyki Świata. Kiedy i gdzie koncerty?

fot. materiały prasowe

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich trzydziestu lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Ma na swoim koncie 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy, a przeboje, takie jak m.in.: Długość Dźwięku Samotności, Dla Ciebie, My, Chłopcy, Scenariusz Dla Moich Sąsiadów, Peggy Brown czy Z Twarzą Marilyn Monroe, na stałe zagościły w polskich stacjach radiowych.

Koncerty w Polsce 2023: kto wystąpi w naszym kraju? >> 

Kariera Myslovitz to jedyny w naszym kraju przykład, w którym pięciu muzyków z małego miasta na Śląsku trafiło na największe europejskie sceny i międzynarodowe festiwale. Grali trasy koncertowe w całej Europie z ówczesnymi gigantami światowej muzyki. Po trzech dekadach działalności ponadczasowych hitów grupy słuchają kolejne pokolenia, szukające gitarowej energii, rockowej poezji oraz niezwykłych melodii, które nie tak łatwo znaleźć w świecie muzyki współczesnej, cyfrowej i „modnej”.

Zespół Myslovitz w 2022 roku świętował swoje 30-lecie i z tej okazji zapowiedział trasę koncertową i zaprezentował nowy album – Wszystkie Narkotyki Świata. Płyta miała premierę 3 marca 2023 roku. Ukazała się fizycznie w wersji CD i na 180-gramowym, kolorowym winylu.

Myslovitz – nowa płyta Wszystkie Narkotyki Świata

Wszystkie Narkotyki Świata to nie tylko pierwszy od 10 lat studyjny album Myslovitz, lecz także pierwszy z nowym wokalistą, którym jest Mateusz Parzymięso. Ten album to ukłon w stronę najwierniejszych fanów Myslovitz, który jednak, za sprawą nowego wokalisty, nie powinien pozostać obojętny nowym wielbicielom zespołu.

Jann rusza w trasę po Polsce. Gdzie i kiedy koncerty? >>

Wszystkie Narkotyki Świata to 12 utworów, które układają się w jedną opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach…  - o wszystkim, co rządzi współczesnym światem. Myslovitz, jak zawsze, podaje swój przekaz w sposób nieoczywisty, bezkompromisowy, poetycki, ale zrozumiały.

Przez szacunek do swoich odbiorców, zespół nie kłania się muzycznym modom, ale też nie stał się „dinozaurem”, co udowadnia na koncertach pełnych młodzieńczej energii, potu, psychodelii i przebojów, które śpiewają z nimi rzesze ludzi, doceniający autentyczność, która od lat jest cechą Myslovitz. 

Album Wszystkie Narkotyki Świata powstał w kilku studiach nagraniowych, m.in. w londyńskim Abbey Road. Wydawnictwo do tej pory promowały piosenki: Miłość, 19, Pakman, tytułowe Wszystkie Narkotyki Świata oraz najnowszy singiel Latawce z gościnnym udziałem wokalistki zespołu ATLVNTA, Kasi Gołomskiej.

Myslovitz – skład, członkowie

Zespół Myslovitz tworzą: Mateusz Parzymięso (śpiew, gitara), Wojciech Powaga (gitara), Przemysław Myszor (gitara, instrumenty klawiszowe), Jacek Kuderski (gitara basowa, chórki), Wojciech „Lala” Kuderski (perkusja).

Artur Rojek był wokalistą Myslovitz w latach 1992-2012. W latach 2012-2018 w zespole śpiewał Michał Kowalonek. Wśród byłych muzyków Myslovitz są jeszcze Marcin „Bango” Porczek, Rafał Cieślik oraz Łukasz Lańczyk.

Myslovitz – koncerty 2023: data, miejsce bilety

Pierwsza część jubileuszowej trasy, którą Myslovitz połączył z promocją nowego albumu, zespół zagrał jesienią 2022 roku. Premierowy koncert odbył się w rodzinnych Mysłowicach i właśnie tam po raz pierwszy muzycy zaprezentowali na żywo cały materiał z najnowszej płyty.

Miley Cyrus w życiowej formie? Jest gorący klip do River! >>  

Wiosenna część trasy Myslovitz to 9 koncertów w różnych stronach Polski, podczas których artyści także zaprezentują premierowy materiał.

 • 4.03 Mysłowice - Mysłowicki Ośrodek Kultury (godz. 17:30 i 20:30)
 • 19.03 Rzeszów - Klub Pod Palmą godz. 19:30
 • 18.03 Bielsko-Biała - Rude Boy Club godz. 20:00
 • 24.03 Opole – Studenckie Centrum Kultury godz. 20:00
 • 25.03 Gomunice - Klub muzyczny BOGART godz. 20:00 – SOLD OUT
 • 26.03 Gdańsk - Stary Maneż godz. 19:00
 • 30.03 Bydgoszcz - Fabryka Lloyda godz. 19:00
 • 31.03 Olsztyn - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych godz. 20:00

Bilety na koncerty Myslovitz są dostępne na stronach GoingApp i eBilet. Ceny zaczynają się od 79 złotych.

Myslovitz – Wszystkie Narkotyki Świata: tracklista

 1. wszystkie narkotyki świata
 2. miłość
 3. pakman
 4. król wzgórza
 5. przypadkiem
 6. latawce
 7. inny
 8. zdążyć przed wschodem słońca
 9. 19
 10. powoli
 11. dziewczyna z wiersza lennona
 12. kosmita 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.