News

Wygrała Eurowizję, dzisiaj żałuje udziału. „To niszczy”

Wygrała Eurowizję, dzisiaj żałuje udziału. „To niszczy”

Fot. YouTube.com/Eurovision Song Contest

Netta Barzilai wygrała Eurowizję, a dzisiaj żałuje udziału. Izraelska piosenkarka uważa, że konkurs 'niszczy'. Dlaczego?

Netta – kariera

Netta jest piosenkarką pochodzącą z Izraela. Zwyciężyła w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. W Lizbonie zaprezentowała utwór Toy. Dzięki jej wygranej w 2019 roku to Izrael został organizatorem konkursu. 1 lutego 2019 roku Netta opublikowała piosenkę Bassa Sababa, którą miesiąc później zremiksował Gromee. 6 lutego 2020 roku piosenkarka wypuściła kolejny singiel Ricky Lake. Na razie nie wiadomo kiedy wyjdzie pierwszy album studyjny Netty.

Julia z t.A.T.u już tak nie wygląda. Co się z nią stało? >>

Netta – Eurowizja

Netta zwyciężyła Konkurs Piosenki Eurowizji w 2018 roku, po którym spadła na nią wielka krytyka związana z jej pochodzeniem i sytuacją polityczną w Izraelu. Duża ilość koncertów piosenkarki została odwołana ze względu na oprotestowanie jej występów. 

Członkowie kampanii ‘Bojkotuj okupację – BDS’ jawnie namawiali swoich zwolenników, by przychodzili na moje koncerty i wykrzywiali hasła przepełnione nienawiścią. Wszystkim tym ludziom chciałabym powiedzieć: nie jestem Izraelem, jestem Netta – powiedziała piosenkarka w rozmowie z portalem onet.pl

Następnie piosenkarka została zapytana o sam konkurs Eurowizji i czy zdecydowałaby się wystąpić na nim ponownie. Netta udzieliła zaskakującej odpowiedzi:


Absolutnie nie. W życiu nie zrobiłabym sobie tej krzywdy raz jeszcze. Nienawidzę rywalizacji. Biorąc udział w izraelskich preselekcjach, nie myślałam, że je wygram. Potem pojechałam na konkurs z myślą, że jadę pokazać swoją muzykę całej Europie. W pewnym momencie dowiedziałam się, że jestem jedną z faworytek. Wtedy udzieliła mi się atmosfera rywalizacji. Nie mogłam spać, nie myślałam o niczym innym, a wygrana stała się moim jedynym celem. Kompletnie zapomniałam o muzyce. Uważam, że Eurowizja niszczy muzyków. Może formuła powinna być nieco zmieniona i zamiast nastawiać uczestników przeciwko sobie, powinna ich łączyć w duety? Po konkursie długo myślałam o tym, że zamiast podejść do Eleni, która reprezentowała Cypr, i zaproponować jej współpracę, to ciągle widziałam w niej rywalkę. (…) – powiedziała artystka

Eurowizja: Netta ma polskie korzenie! Zobacz jak zareagowała na tę informację [WIDEO] >>

Przypominamy, że Netta Barzilai ma polskie korzenie. Jej dziadek, Natan Szpisajzen, mieszkał  w Tomaszowie Lubelskim i należał do społeczności żydów aszkenazyjskich. Zmienił nazwisko na Barzilai, którym posługuje się obecnie Netta, po przeprowadzce do Izraela w latach 30. XX wieku.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caption this💋

Post udostępniony przez Netta Barzilai (@nettabarzi)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diet lady liberty. #rickilake Photography: @levieran88

Post udostępniony przez Netta Barzilai (@nettabarzi)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ketchup VS @versace #rickilake February 7 Photography: @levieran88

Post udostępniony przez Netta Barzilai (@nettabarzi)

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj