News

Niedziele handlowe: zmiany w grudniu 2020. Dodatkowe dni na zakupy

Niedziele handlowe: zmiany w grudniu 2020. Dodatkowe dni na zakupy

Fot. Pixabay.com

Niedziele handlowe ze zmianami w grudniu 2020. Będziemy mieli więcej dni na zakupy. Kiedy sklepy będą otwarte?

Galerie handlowe znów będą otwarte. Od kiedy? >> 

Niedziela handlowa 6 grudnia 2020 roku

Jak podaje m.in. TVN24, 6 grudnia 2020 roku będzie niedziela handlowa. Wynika to z projektu o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw. Dokument został opublikowany w środę 25 listopada.

Projektowana zmiana ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadza epizodyczne rozwiązanie polegające na zniesieniu zakazu handlu, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych – czytamy w rozporządzeniu.

Decyzja o większej ilości grudniowych niedziel handlowych ma przyczynić się do zmniejszenia liczby klientów w sklepach w okresie świątecznym.

(…) Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – napisano w uzasadnieniu.

Zakaz handlu w niedzielę zawieszony? Jest taka szansa >> 

Zakupy w niedzielę będą możliwe też 13 i 20 grudnia 2020 roku. W całym roku jest tylko 7 niedziel handlowych. W poprzednich miesiącach wypadały one tylko raz w ciągu 4 tygodni.

Niedziela handlowa 6 grudnia 2020 roku to realizacja „planu minimum”, o którym od jakiegoś czasu mówiło się w polskim rządzie. Drugi wariant zawieszenia zakazu handlu w niedzielę opierał się na otwarciu sklepów zarówno 6, jak i 27 grudnia. Portale podawały, że Polska Organizacja Handlu, mając na uwadze m.in. sytuację epidemiczną, apelowała o zniesienie zakazu handlu w niedziele do końca roku.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.