Reklama
placeholder
News

Niedziela handlowa w marcu 2024. Którego dnia zrobimy dodatkowe zakupy?

Niedziela handlowa w marcu 2024. Którego dnia zrobimy dodatkowe zakupy?

fot. Pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

W 2024 roku ma być w sumie 7 niedziel handlowych. Jedna z nich wypada w marcu i związana jest ze świętami wielkanocnymi. Kiedy dokładnie będzie można zrobić niedzielne zakupy?

Niedziele handlowe 2024. Kiedy zrobimy zakupy? >>

Niedziela handlowa przed Wielkanocą. Kiedy wypada w marcu 2024?

Niedziela handlowa w trzecim miesiącu 2024 roku wypada 24 marca. Ma to oczywiście związek ze świętami wielkanocnymi, które wypadają dokładnie tydzień później. 24 marca to także Niedziela Palmowa.

Gitarzysta zespołu Kult zatrzymany. Chodzi o... sfingowanie śmierci >>

Następna niedziela handlowa będzie w zasadzie niedługo potem, bo trochę ponad miesiąc później – 28 kwietnia. W tym przypadku podyktowane jest to weekendem majowym, który rozpocznie się 3 dni później.

Jeżeli planujecie robić zakupy 24 marca, upewnijcie się, że sklepy, które chcecie odwiedzić, będą otwarte. Handel w niedzielę to możliwość, a nie obowiązek sprzedawców. W związku z tym część obiektów może być zamknięta.

Czy będzie więcej niedziel handlowych?

Część rządu sprzeciwia się zakazowi handlu w niedzielę, który zaczęto stopniowo wprowadzać od 2018 roku. Na chwilę obecną nie ma szczegółowych propozycji, a poszczególne partie mają różne pomysły na zmianę w tej kwestii. Można powiedzieć, że większość partii rządzących chce zmian istniejącej sytuacji, jednak na konkrety trzeba będzie jeszcze poczekać.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama