Reklama
placeholder
News

Now And Then: ostatnia piosenka The Beatles. Premiera utworu dokończonego 40 lat później

Now And Then: ostatnia piosenka The Beatles. Premiera utworu dokończonego 40 lat później

fot. YouTube.com/TheBeatles

Reklama
Reklama
placeholder

Zespół The Beatles powstał w toku 1960 w Liverpoolu. Trzy lata później zaczęła się beatlemania, czyli ogromnej popularności Beatlesów na całym świecie z histerycznymi reakcjami fanek i fanów podczas ich koncertów i nie tylko. Byli prekursorami, bili rekordy i podbijali serca. Zespół rozpadł się w 1970 roku, głównie ze względu na różne pomysły artystyczne jego członków.

DJ BoBo w Polsce 2024. Legendarny DJ zagra dwa koncerty w naszym kraju >>

Now And Then - historia ostatniej piosenki Beatlesów

W drugiej połowie lat 70. John Lennon nagrał demo Now And Then z wokalem i pianinem. W 1994 roku jego żona, Yoko Ono Lennon, przekazała nagranie pozostałym Beatlesom - Paulowi, George’owi i Ringo. Wtedy oni nagrali swoje partie i ukończyli wstępny miks.

Technologiczne ograniczenia uniemożliwiły jednak oddzielenie ścieżki wokalnej i pianina Johna, by uzyskać czysty, niezamglony miks potrzebny do ukończenia piosenki. W latach 90. Now and Then trafiło do szuflady z nadzieją, że kiedyś technologia umożliwi właściwe pochylenie się nad utworem.

Now And Then - premiera singla

Singiel Now And Then miał swoją premierę w czwartek 2 listopada. Piosenka łączy ostatni i pierwszy utwór The Beatles – na stronie B znalazł się bowiem debiutancki utwór z 1962 roku, Love Me Do.

Dzień przed premierą singla do sieci trafił 12-minutowy dokument Now And Then – The Last Beatles Song wyreżyserowany przez Oliviera Murraya. Film opowiada historię powstania ostatniego utworu The Beatles. W dokumencie pojawiają się wypowiedzi Paula, Ringo, George’a, Seana Ono Lennona oraz Petera Jacksona.

Pełnia Księżyca - październik 2023. Kiedy oglądać Krwawy Księżyc? >>

The Beatles - Now And Then: piosenka

 

Now and Then – The Last Beatles Song: film dokumentalny

Film dokumentalny Now and Then – The Last Beatles Song znajdziecie poniżej:

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama