Reklama
placeholder
News

Zadbaj o swoje oczy – chroń je przed słońcem!

Zadbaj o swoje oczy – chroń je przed słońcem!

fot. materiały klienta

Reklama
Reklama
placeholder

W kontekście dbania o wzrok zwykle dużo mówi się o unikaniu nadmiernego wpatrywania się w ekrany. Jednak również na zewnątrz na nasze oczy czyha wiele zagrożeń. Choć słońce jest nam niezbędne do życia, jego promieniowanie może być szkodliwe nie tylko dla skóry, ale także dla oczu. Sprawdź, jak chronić swój wzrok przed ostrymi promieniami słonecznymi!

Wszyscy okuliści podkreślają, że tak samo, jak chronimy skórę przed promieniami UV, tak samo powinniśmy chronić przed nim oczy. To bardzo wrażliwy narząd, który wystawiony na zbyt długą ekspozycję na słońce może ulec uszkodzeniu, np. oparzeniu siatkówki oka. Najlepszym sposobem, by chronić oczy, mogą być okulary przeciwsłoneczne lub zwykła czapka z daszkiem!

Okulary przeciwsłoneczne – prosta i skuteczna ochrona przed słońcem

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym, są dobrze dobrane okulary. Jednak choć okulary przeciwsłoneczne damskie czy męskie można często kupić w markecie za kilkadziesiąt złotych, nie zawsze oznacza to, że zapewniają one odpowiednią ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Nie wystarczą po prostu ciemne szkła bez filtra. Wręcz przeciwnie – takie okulary mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.
Aby okulary faktycznie chroniły oczy, powinny być wyposażone w dobrej jakości filtr UV. Dlatego wybierając okulary przeciwsłoneczne damskie lub męskie, warto sprawdzać nie tylko to, czy dobrze w nich wyglądamy i czy pasują do kształtu naszej twarzy, ale przede wszystkim to, czy mają oznaczenie filtra UV 400. Tak oznakowane okulary będą zapewniać dobrą ochronę przed słońcem i w konsekwencji chronić wzrok przed groźnymi konsekwencjami patrzenia na promienie słoneczne.

Czapki z daszkiem i kapelusze

Są sytuacje, w których noszenie okularów przeciwsłonecznych jest niewygodne lub wręcz niemożliwe. Problem z tym mogą mieć na przykład osoby, które na co dzień korzystają z okularów korekcyjnych i nie chcą nosić przy sobie dodatkowej pary okularów przeciwsłonecznych. Jednak również wtedy warto chronić oczy przed bezpośrednim oddziaływaniem słońca. Pomogą w tym na przykład markowe czapki z daszkiem damskie lub męskie albo kapelusze z szerokim rondem, które rzucą cień na twarz.

Czapka z daszkiem to także idealne rozwiązanie, kiedy chcesz uprawiać aktywność sportową na zewnątrz – jazdę na rowerze czy rolkach albo jogging. Stylowe okulary przeciwsłoneczne nie zawsze są wtedy idealnym dodatkiem do sportowego outfitu. Jednak markowa czapka z daszkiem doskonale wpisuje się w stylizację do ćwiczeń, zapewniając tym samym ochronę wzroku przed słońcem.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Oprócz używania okularów czy czapek warto stosować także inne zasady ochrony wzroku przed promieniami UV. Unikaj patrzenia prosto w słońce, ale także na biały śnieg, który odbija promienie niczym lustro. Pamiętaj, że im wyżej nad poziomem morza się znajdujesz, tym mocniej oddziaływają promienie słoneczne. Warto używać także kropli nawilżających do oczu.

 

Artykuł sponsorowany
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama