Reklama
placeholder
News

Parada Wolności w Łodzi - kiedy i gdzie nowa edycja legendarnej imprezy techno?

Parada Wolności w Łodzi - kiedy i gdzie nowa edycja legendarnej imprezy techno?

fot. pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

Parada Wolności w Łodzi - kultowe wydarzenie z muzyką techno wraca do swojego miasta po 20 latach.

25 tysięcy osób - tyle ludzi bawiło się na ostatniej paradzie techno w Łodzi w 2002 roku. W tamtym czasie na to wydarzenie przyjeżdżali miłośnicy techno rave'u z całej Polski i Europy. W 2003 roku ówczesny prezydent Łodzi zakazał organizowania następnych edycji tego eventu, ale w tym roku Parada Techno wraca w końcu na ulicę i to na urodziny tego wspaniałego miasta! 

Wybierasz się na Paradę Wolności? Dołącz do wydarzenia na Facebooku >> i bądź na bieżąco z informacjami. Impreza odbywa się pod patronatem 4FUN.TV.

Parada Wolności w Łodzi - informacje

Parady Techno były organizowane w Łodzi od 1995 roku przez nieistniejący już klub New Alcatraz Underground. Impreza odbywała się w Łódzkiej Hali Sportowej. Wcześniej uczestnicy spotykali się na ulicy Piotrkowskiej i razem kierowali się do hangaru w rytm muzyki techno. 

Standardem był niecodzienny ubiór - kolorowe ciuchy, peruki, peleryny, kapelusze i okulary. Parada Techno to przede wszystkim Parada Wolności, dlatego każdy miał prawo założyć to, na co miał ochotę i tańczyć tak jak chciał.

Parada Techno 2022: kiedy, gdzie? 

W tym roku, po 20 latach przerwy, Parada Wolności wraca do Łodzi! Wydarzenie zostało zaplanowane na 30 lipca 2022 roku, na godzinę 18:00.

Tak jak w przypadku poprzednich edycji, miejscem spotkania będzie ulica Piotrkowska w Łodzi. 

Spotkają się tu dwa pokolenia, ci, którzy bawili się wtedy z nami i ich dzieci. Hasłem tej edycji będzie: „Tańcz, baw się i bądź wolny”. Wolność to nie tylko hasło, ale także jeden z naszych ideałów. Wyrazimy naszą solidarność z Ukrainą, pokażemy brak zgody na wojnę, tak jak w 2001 r. wyraziliśmy protest wobec ataków na World Trade Center - mówi o paradzie Adam Radoń, jeden z organizatorów imprezy. 

Najważniejsze koncerty 2022 w Polsce >>

Osobą odpowiedzialną za wydarzenie będzie Rafał Baran, członek oryginalnej ekipy z klubu New Alcatraz, CEO agencji Bridge2Fun i współorganizator parad techno sprzed 20 lat.

Widzimy się? 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama