News

Parada Wolności roztańczyła Łódź! Zobaczcie jak było [ZDJĘCIA, WIDEO]

Parada Wolności roztańczyła Łódź! Zobaczcie jak było [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. materiały prasowe

Parada Wolności po 20 latach wróciła w wielkim stylu! To jedyne takie wydarzenie w Polsce i druga co do wielkości parada w Europie.

Łódzka Parada Wolności jest wzorowana na berlińskiej Love Parade i przez lata była spektakularnym wydarzeniem, a wręcz świętem, które łączyło polską scenę muzyki klubowej – od breakbeatu, jungle i techno aż po hardcore.

Pol'and'Rock Festival 2022 – line up. Kto wystąpi i kiedy koncerty? >> 

Parada Wolności w Łodzi 2022

Słynna Parada Wolności ponownie zagościła na ulicy Piotrkowskiej 30 lipca 2022 roku. Na wydarzeniu nie zabrakło Dr. Motte – twórcy kultowej Love Parade w Berlinie.

Wszyscy tworzymy tu dziś historię i kulturę naszej muzyki elektronicznej, kulturę szacunku, wspólnoty i miłości. Muzyka to jedyna rzecz, która łączy nas ponad podziałami – mówił Dr. Motte w czasie swojego przemówienia.

Chociaż pogoda nie sprzyjała, na ulice wyszły tłumy i tańczyły w deszczu, manifestując swoją wolność i zamiłowanie do muzyki elektronicznej. Tysiące osób bawiło się w rytm muzycznych platform, były też pokazy mody i performance, które nawiązywały do sytuacji społecznych czy ekologicznych.

Kraków Live Festival 2022: line up, artyści. Kto wystąpi w tym roku? >>

Od samego początku Parada miała być miejscem do eksponowania indywidualności, my nikogo nie ograniczamy. Bez względu na to czy chodzi o muzykę, modę bądź sztukę. Cieszymy się, że są tu ludzie w każdym wieku, zarówno ci, którzy się urodzili w 2002 roku i słyszeli tylko opowieści, jak i starsze osoby, które kiedyś radośnie razem nami bawiły się na ulicach Łodzi – skomentował Rafał Baran, jeden z organizatorów Parady Wolności.

Paradzie Wolności 2022 towarzyszyła energia, która na pewno zostanie zapamiętana na długo!

Parada Wolności 2023: data 

Parada Wolności wraca na dobre, a jej organizatorzy chcą łączyć pokolenia i dawać ludziom wsparcie w ich indywidualnej ścieżce. Chodzi o to, żeby każdy z nas mógł czuć się wolny, niezależnie od dokonanych wyborów.

Ogłoszono kiedy będzie następna Parada Wolności – to 29 lipca 2023 roku. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy bawili się przy platformie 4FUN.TV! 

Widzimy się za rok?

fot. materiały prasowe: 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.