News

Paweł Królikowski nie żyje. Aktorska rodzina i wielkie role

Paweł Królikowski nie żyje. Aktorska rodzina i wielkie role

Fot. Instagram.com/ttbzfan

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł 27 lutego 2020 roku. Miał 58 lat.

Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Nie żyje Paweł Królikowski. Aktor zmarł nad ranem 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Informację o śmierci Królikowskiego przekazał m.in. Super Express. Później potwierdziła ją rodzina aktora.

Ojciec Antka Królikowskiego trafił do szpitala w grudniu 2019 roku. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Przypomnijmy, że w 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu.

Caroline Flack: ujawniono list pożegnalny. Wszystko w nim wyjaśniła >> 

Paweł Królikowski - Kusy z Rancza, role 

Paweł Królikowski miał na swoim koncie kilkadziesiąt ról. Wystąpił m.in. w serialach Pitbull, Ojciec Mateusz, Druga Szansa, W Rytmie Serca, Belfer. Ogromną popularność przyniósł mu występ w produkcji Ranczo, gdzie Królikowski wcielał się w rolę Kusego. W 2016 roku Królikowski zagrał w filmie Patryka Vegi - Pitbull. Nowe Porządki

Paweł Królikowski - Twoja Twarz Brzmi Znajomo, prezes ZASP 

Od 2014 roku Paweł Królikowski był jurorem w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jakiś czas temu poinformowano, że ze względu na stan zdrowia, rezygnuje z tej funkcji i nie pojawi się w kolejnej edycji show. W tej roli Królikowskiego zastąpił zwycięzca poprzedniej odsłony formatu - Adam Strycharczuk. 

Niedawno przekazano również informację, że Królikowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. Zastąpił go Krzysztof Szuster. 

Nie żyje gwiazda Disneya. Nikita Pearl Waligwa miała 15 lat >>  

Paweł Królikowski - żona, dzieci, rodzina 

Paweł Królikowski od 1988 roku był mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej. Para miała pięcioro dzieci: Antoniego (ur. 1989), Jana (ur. 1992), Ksawerego (ur. 2007), Julię (ur. 1999) i Marcelinę (ur. 2001). Razem z żoną Paweł Królikowski zagrał w wyreżyserowanym przez syna Antoniego filmie krótkometrażowym Noc Życia (2010), do którego muzykę skomponował ich drugi syn Jan. Młodszym bratem Pawła Królikowskiego jest aktor Rafał Królikowski. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO TATO ‼️ #dzienojca #tata #ojciecisyn #króliki #panpaweł #pawełkrólikowski 🐰🐰

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#króliki #mama #tata @malgorzata_ok #pawełkrólikowski 🐰❤️

Post udostępniony przez Antoni Królikowski (@antek.krolikowski)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj