News

Pełnia Księżyca: listopad 2019. Kiedy oglądać Bobrzy Księżyc?

Pełnia Księżyca: listopad 2019. Kiedy oglądać Bobrzy Księżyc?

Fot. Pixabay.com

W listopadzie zobaczymy pełnię Księżyca. Koniecznie sprawdźcie kiedy będziecie mogli podziwiać Bobrzy Księżyc.

Pełnia Księżyca w listopadzie: kiedy?

W ciągu 12 miesięcy pełnię Księżyca możemy oglądać kilka razy. W 2019 roku mogliśmy obserwować tę fazę satelity Ziemi m.in. 21 stycznia, 21 marca, 19 kwietnia i 13 października. W listopadzie po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć to zjawisko. Pełnię Bobrzego Księżyca zaobserwujemy 12 listopada.  

Skąd nazwa Bobrzy Księżyc? Nazwa listopadowej pełni, która po angielsku brzmi "Beaver Moon", prawdopodobnie wiąże się z Indianami, którzy właśnie w listopadzie najchętniej polowali na bobry.

Jak oglądać pełnię Bobrzego Księżyca? Wystarczy, że 12 listopada wieczorem wyjdziecie na zewnątrz i spojrzycie w niebo! ;-) Bobrzy Księżyc będzie widoczny gołym okiem, więc nie musicie przygotowywać żadnych specjalistycznych sprzętów. Źródła podają, że Pełnia Bobrzego Księżyca będzie najlepiej widoczna od razu po zmroku. Nie powinniście mieć problemu z jej dostrzeżeniem tym bardziej, że listopadowa pełnia Księżyca ma być nieco jaśniejsza niż te, które oglądamy w innych miesiącach.

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że pełnia Księżyca to zjawisko, które nie tylko pięknie wygląda na niebie, lecz także ma (niestety nie najlepszy) wpływ na nasz organizm. W czasie pełni Księżyca możemy mieć gorszy humor niż zwykle, a nawet mieć problemy ze snem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy full 🌕 #BeaverMoon 💫

Post udostępniony przez Alexandra Richards (@officialalexandrarichards)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj