News

Pełnia Księżyca - czerwiec 2020: kiedy i o której Truskawkowy Księżyc?

Pełnia Księżyca - czerwiec 2020: kiedy i o której Truskawkowy Księżyc?

Fot. Pixabay.com

Pełnia Księżyca w czerwcu 2020 – kiedy i o której godzinie oglądać? Zobaczcie, którego dnia miesiąca będziecie mogli podziwiać Truskawkowy Księżyc.

Gwiazdy jako dzieci. Pokochacie te urocze maluchy >> 

Pełnia Księżyca w czerwcu 2020 – data, godzina

Przed nami kolejna pełnia Księżyca. Już w piątek 5 czerwca 2020 roku, o godzinie 21.12, będziemy mogli zobaczyć pełnię Truskawkowego Księżyca. Naprawdę warto spojrzeć w niebo, bo widoczność naturalnego satelity Ziemi ma wynosić aż… 99%!

Przypomnijmy, że pełnia Księżyca to jedna z faz naszego satelity, w czasie której Księżyc znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. 

Aby w pełni cieszyć się widokiem Truskawkowego Księżyca, warto wybrać się do miejsca, które jest oddalone od sztucznych świateł. Zjawisko ma być możliwe do obserwacji gołym okiem, więc nie musimy mieć ze sobą żadnego specjalistycznego sprzętu.

Imiona dzieci światowych gwiazd. Które najbardziej oryginalne? >>

Pełnia Truskawkowego Księżyca – skąd nazwa?

Jak podają portale, czerwcowa pełnia Księżyca jest nazywana „truskawkową” przede wszystkim w Ameryce Północnej. Nazwa wzięła się od tego, że właśnie w czerwcu przypadają zbiory truskawek. Rzadziej ta pełnia jest nazywana Pełnią Różanego Księżyca oraz Gorącą Pełnią. Ostatnia nazwa wzięła się od letnich upałów.

Kto z Was będzie obserwował Truskawkowy Księżyc w tym roku? ;-) 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj