News

Pełnia Księżyca - luty 2021. Kiedy Pełnia Śnieżnego Księżyca?

Pełnia Księżyca - luty 2021. Kiedy Pełnia Śnieżnego Księżyca?

Fot. Pixabay.com

Jeszcze w lutym 2021 będziemy mieli okazję oglądać pełnię Księżyca. Kiedy Śnieżny Księżyc pojawi się na niebie?

Niedziela handlowa – luty 2021. Czy sklepy są otwarte 28.02? >> 

Pełnia Śnieżnego Księżyca – data, godzina

Pełnię Śnieżnego Księżyca będzie można obserwować w sobotę, 27 lutego 2021 roku, o godzinie 9.18 rano. Jednak będzie widoczny też wieczorem 26 lutego i w nocy. 

Dzięki odległości od Ziemi satelita ma być jaśniejszy niż zwykle, a jego powierzchnia dobrze widoczna gołym okiem. Powodzenie obserwacji zależy jednak od pogody. Według prognoz, w ostatni weekend miesiąca będzie słonecznie, ale na niebie mogą pojawić się chmury.

Pełnia Śnieżnego Księżyca – gdzie oglądać?

Chcecie zobaczyć pełnię Księżyca w lutym? Najlepiej wybierzcie się w miejsce oddalone od miasta. Jeśli nie chcecie nigdzie wyjeżdżać, obserwujcie niebo z miejsca, które nie jest oświetlone wieloma latarniami.

Zmiany w obowiązku zasłaniania ust i nosa. Od kiedy? >>

Pełnia Śnieżnego Księżyca – nazwa

Mówi się, że nazwę lutowej pełni Księżyca nadali Indianie z Ameryki Południowej. Kiedy satelita się pojawiał, nadal trwała zima, kończyły się zapasy jedzenia. Wierzono, że po Śnieżnym Księżycu przyroda obudzi się do życia.

Pełnia Księżyca w lutym jest nazywana również Głodną Pełnią, m.in. dlatego, że czasami pojawia się w czasie Wielkiego Postu, który poprzedza Wielkanoc.

Będziecie oglądać Śnieżny Księżyc? 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.