News

Prawo jazdy: egzamin praktyczny będzie krótszy?

Prawo jazdy: egzamin praktyczny będzie krótszy?

Fot. Pixabay.com

Czy egzamin praktyczny na prawo jazdy będzie krótszy? Zaproponowano zmiany w zasadach przeprowadzania testu umiejętności przyszłego kierowcy.

Propozycje zmian zostały przedstawione przez Ministerstwo Infrastruktury. Chodzi o uelastycznienie przebiegu egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

Narodowa kwarantanna w Polsce? Jest decyzja premiera >>

Prawo jazdy: krótszy egzamin praktyczny?

Według informacji portalu auto-swiat.pl w planowanej ustawie pojawił się zapis, który mówi o krótszym czasie trwania egzaminu praktycznego. Aktualnie zdający na prawo jazdy muszą w czasie 50 minut wykazać swoje umiejętności. W zaproponowanych zmianach przewiduje się egzamin do 45 minut. Ma zostać również wprowadzona możliwość skrócenia go do 25 minut jeśli zdający wykona poprawnie wszystkie zadania.

Możliwość skrócenia egzaminu ma na celu zwiększenie limitu przeprowadzanych egzaminów praktycznych w ciągu dnia. Aktualny limit to 9 egzaminów praktycznych na egzaminatora na każdy dzień, ale w momencie wejścia w życie proponowanej ustawy ta liczba się zwiększy.

'Bitwa pod Empikiem' to hit internetu. Firma wydała oświadczenie >>

Prawo jazdy: kim jest egzaminator nadzorujący?

Egzaminator nadzorujący jest osobą, która kontroluje egzaminatorów w ośrodku WORD.

W proponowanych zmianach przez Ministerstwo Infrastruktury figuruje także zmiana zasady zatrudniania egzaminatorów nadzorujących. Tę pracę będą mogły otrzymać osoby, które posiadają mniejsze kompetencje. Projekt pozwala na obejście surowych kryteriów. W jaki sposób?

W przypadku braku możliwości zatrudnienia egzaminatora spełniającego wymagania, o których mowa w ust. 2, dyrektor ośrodka egzaminowania może, jednorazowo na okres 6 miesięcy, powierzyć wykonywanie obowiązków egzaminatora nadzorującego osobie niespełniającej warunku określonego w ust. 2 pkt 2 – możemy przeczytać w rozporządzeniu.

Black Friday 2020: kiedy szaleństwo zakupów? >>

Myślicie, że skrócenie trwania egzaminów na prawo jazdy praktycznych to dobry pomysł?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.