News

Quiz wiedzy o Harrym Potterze: ile wiesz o sadze J.K. Rowling?

Quiz wiedzy o Harrym Potterze: ile wiesz o sadze J.K. Rowling?

fot. pxhere.com

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza część sagi o młodym czarodzieju została wydana aż 22 lata temu. Harry Potter i Kamień Filozoficzny trafił na półki angielskich księgarni w 1997 roku.

To wydarzenie zmieniło świat literatury fantastycznej, a J.K. Rowling w mgnieniu oka stała się jedną z najbardziej poczytnych i najbogatszych autorek świata. 

Harry Potter skończył 39 lat! Jak dziś wyglądają Draco, Neville, Ginny i inni? >>

Potteromania ogarnęła cały świat, książki o świecie magii były tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a fani z zapartym tchem czekali na kolejne części sagi. 

Cała seria przygód o Harrym Potterze została wydana w siedmiu bestsellerowych częściach, na których podstawie powstało aż osiem filmów, które biły rekord oglądalności za rekordem. 

Dla tych, którzy dawno nie widzieli filmów na podstawie książek J.K. Rowling, stacja TVN przygotowała niespodziankę. Telewizja kupiła prawa do emisji ekranizacji i co jakiś czas produkcje możemy oglądać te produkcje na ich antenie. Latem i jesienią 2019 roku filmy o młodym czarodzieju były emitowane w każdy piątek. Ostatnia część – Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.2 – zostanie wyemitowana 27 września o godzinie 20:00.

Billie Eilish w wersji HARRY POTTER to HIT! >>

Specjalnie dla fanów sagi stworzyliśmy quiz wiedzy o świecie Harry’ego Pottera, ale ostrzegamy – to tekst dla prawdziwych fanów i mugolom wstęp wzbroniony! 

Dajcie znać jaki mieliście wynik!
 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj