News

Co Tomasz Kot robi w Sherwood? Robin Hood i Szmaragdowy Król nadchodzą!

Co Tomasz Kot robi w Sherwood? Robin Hood i Szmaragdowy Król nadchodzą!

fot. materiały prasowe

Storytel ożywia legendę. Słuchowisko Robin Hood i Szmaragdowy Król to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Dajcie się porwać do lasu Sherwood m.in. przez Tomasza Kota, Nataszę Urbańską, Roberta Więckiewicza i muzykę Łąki Łan! 

Robin Hood i Szmaragdowy Król – słuchowisko. O czym jest?

Storytel prezentuje oryginalną produkcję, w której legendarne postaci Robin Hooda, jego towarzyszy i wrogów, przemawiają głosami gwiazdorskiej obsady.

Las Sherwood wybrzmiewa feerią realistycznych dźwięków oraz klimatyczną muzyką, w pełni przenosi odbiorców i odbiorczynie w sam środek przygody. Usłyszycie świst przecinającej powietrze strzały, szum prastarych dębów, tubalny i nieziemski głos leśnego bóstwa, a także pełen wściekłości ryk Szeryfa z Nottingham, któremu Robin znów zaszedł za skórę.

Przewodnikiem w tej przygodzie jest Andrzej Seweryn. Głos narratora raz zaczarowuje nas atmosferą opowieści snutej przy ognisku, a innym razem, oddaje dynamizm zaciekłych pojedynków Robina z ludźmi Szeryfa. To wszystko w zupełnie nowej historii, opowiedzianej w słuchowisku w reżyserii Marcina Kardach

Jakub Ćwiek (autor m.in. cyklu Kłamca i głośnych kryminałów Topiel oraz Drelich) napisał fabułę, w której naprzeciw siebie stają dwie legendy – tytułowy Książę Złodziei oraz mityczny Król Artur. Robin Hood będzie zmuszony połączyć siły ze swoim wrogiem, Szeryfem z Nottingham, żeby wspólnie przejrzeć zamiary słynnych Rycerzy Okrągłego Stołu.

Za pomysłem na „Robin Hooda i Szmaragdowego Króla” stała chęć zderzenia ze sobą dwóch największych angielskich opowieści: mitu arturiańskiego i opowieści o Robin Hoodzie. Ten pierwszy, w zasadzie mit założycielski Anglii, obiecywał idealny, sprawiedliwy świat rządzony przez sprawiedliwego Króla i jego szlachetną radę. Ten drugi to poniekąd wynik rozczarowania tamtą opowieścią i wykreowanymi przez nią bohaterami, ale podszyty nadzieją, że jeszcze może być przepięknie – mówił twórca słuchowiska.

Robin Hood i Szmaragdowy Król – obsada

W słuchowisku w głównych rolach wystąpili: Tomasz Kot (Robin Hood), Natasza Urbańska (Lady Marion), Robert Więckiewicz (Szeryf z Nottingham), Andrzej Seweryn (narrator), Zbigniew Zamachowski (Braciszek Tuck), Mirosław Zbrojewicz (Mały John), Mariusz Drężek (Król Artur), Anna Cieślak (Ginewra) i Miłogost Reczek (bóg Hern). W produkcji można usłyszeć muzykę zespołu Łąki Łan.

Natasza Urbańska o swojej roli mówi:

Wcielam się w postać Lady Marion, ukochanej Robina. Jednak wbrew pozorom nie stoi ona za swoim partnerem, a wspólnie ramię w ramię stawiają czoła niebezpieczeństwom. Marion jest jedną z silniejszych postaci kobiecych w literaturze, cieszę się więc, że mogłam choć na chwilę „wejść w skórę” tej niezwykle charyzmatycznej bohaterki. Dodatkowo niesamowita energia podczas nagrań w studio z Tomkiem Kotem, oraz pełen profesjonalizm i wizjonerstwo ekipy Storytel zaowocowały powstaniem oryginalnego słuchowiska, które, mam nadzieję, inni pokochają tak jak ja.

Jednym z fundamentów nowej opowieści będzie relacja Robina (Tomasz Kot), z Szeryfem z Nottingham (Robert Więckiewicz).

Nie lubię tych wersji opowieści o Robin Hoodzie, w których Szeryf jest nie tylko zły i bezwzględny, ale i głupi - zdradza Jakub Ćwiek. - Wolę te, gdzie Szeryf jest wręcz mądrzejszy od Robina, gdzie bezwzględnie punktuje naiwność czy emocjonalność banity i potyka się nie tyle o własną głupotę, co arogancję i bezduszność. Uważam, że konflikt między Robinem a Szeryfem działa najlepiej, gdy widać starcie intelekt kontra emocje – ujawnia Jakub Ćwiek. 

Kto wygra tę potyczkę? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie tylko w Storytel.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.