News

Roksana Węgiel o swojej wierze. 'Chodzę do kościoła z moją ekipą'

Roksana Węgiel o swojej wierze. 'Chodzę do kościoła z moją ekipą'

fot. Instagram.com/roxie_wegiel

Roksana Węgiel nie ukrywa, że wiara jest dla niej bardzo ważna. W przeszłości wokalistka wystąpiła na Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej.

Ja tak naprawdę wyznaję swoje wartości, nie wstydzę się tego i szczerze mogę powiedzieć, że wszystko co mam w życiu zawdzięczam Bogu – powiedziała wokalistka w 2021 roku, w wywiadzie dla portalu Pomponik.

Roksana Węgiel o wierze w Boga. Mówiła o spowiedzi >> 

Roksana Węgiel skończyła 18 lat w styczniu 2023 roku. W dniu urodzin piosenkarki pojawił się utwór Ciche Szepty, który zapowiada jej najnowszą płytę.

Przy okazji zbliżającej się premiery albumu, Roxie Węgiel udzieliła wywiadu, w którym powiedziała m.in., że jej „podejście, mimo dorosłego wieku, w stosunku do wiary nie uległo zmianie”. Wspominając o najtrudniejszych emocjonalnie tekstach, Roksana Węgiel powiedziała w rozmowie z portalem Plejada:

Myślę, że mimo wszystko była to piosenka „Ufam Ci” czy „Kilka Chwil”. (…) Te numery odnoszą się bezpośrednio do Boga i tego, jaki wymiar w moim życiu pokrywa wiara. Drugą zwrotkę w „Kilka Chwil” napisaliśmy z Kevinem [Mglejem, przyp. red.], wracając z adoracji.

Kevin Mglej to chłopak Roksany Węgiel. Jest tatą, ma 26 lat i współpracuje m.in. z Mariną >>

Roksana Węgiel o chodzeniu do kościoła

Jak czuję potrzebę, to idę do kościoła. To nie jest jakiś przymus, że co niedzielę chodzę, tylko po prostu chcę tam chodzić. Naprawdę można trafić na fajną mszę, na fajne kazanie. Trzeba trochę przełamać ten stereotyp kościoła, bo każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są superziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi – mówiła Roksana Węgiel w wywiadzie dla serwisu o2. 

Roksana Węgiel w ramionach Kevina Mgleja w klipie do Cichych Szeptów >>

Pytana o instytucję Kościoła, nastoletnia piosenkarka odpowiedziała, że nie chodzi do kościoła jako do instytucji.

Nie chodzę tam dla księży, tylko dla Boga – podkreśliła.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.