Reklama
placeholder
News

Rosyjski muzyk przykuł się do McDonaldsa. Interweniowały służby

Rosyjski muzyk przykuł się do McDonaldsa. Interweniowały służby

fot. Flickr.com/Sandra Cohen-Rose and Colin Rose

Reklama
Reklama
placeholder

Po tym jak Władimir Putin zaatakował Ukrainę, McDonalds wycofał się z Rosji i 14 marca 2022 roku zamknął tam swoje lokale. Decyzji sieci fast foodów sprzeciwił się rosyjski pianista. Luka Safronov-Zatravkin przykuł się do drzwi jednej z restauracji.

McDonalds zamyka lokale w Rosji. Co z wypłatą dla pracowników? >> 

Luka Safronov-Zatravkin jest synem malarza Nikasa Safronowa i Inny Zatrawkiny. O 31-latku mówiło się m.in. w 2021 roku, kiedy zagrał koncert w banku reprodukcyjnym w Moskwie, bo jak twierdził, „chciał wesprzeć wskaźnik urodzeń”.

McDonalds zamknięty w Rosji. Pianista protestuje

Luka Safronov-Zatravkin postanowił zaprotestować przeciwko zamknięciu McDonaldsów w Rosji i przykuł się kajdankami do drzwi lokalu przy moskiewskim Placu Puszkina. Wideo z udziałem mężczyzny obiegło internet.

Safronov-Zatravkin powtarzał, że McDonalds jest odpowiedzialny za klientów, „których oswoił”.

Karmili nas przez 30 lat, mówili, że nas kochają i my mamy ich kochać, a teraz nas opuszczają – mówił mężczyzna.

Ukraina: na TikToku pokazywała życie w bunkrze. Teraz jest bezpieczna w Polsce >>

Interweniowała policja, Luka Safronov-Zatravkin trafił na komisariat. Został ukarany grzywną za chuligaństwo i zwolniony do domu.

Po zatrzymaniu przez policję, Luka Safronov-Zatravkin miał stwierdzić, że decyzja McDonalds o zamknięciu w Rosji to „naruszenie jego praw, wolności wyrażania siebie, a także ludobójstwo za przynależność społeczno-kulturową”.

Luka Safronov-Zatravkin aktualnie ma ważyć 270 kilogramów. Możemy znaleźć informację, że w przeszłości brał udział w programie Bitwa o Dietę, gdzie schudł ponad 70 kilogramów, jednak waga wróciła. Teraz muzyk ma nie chcieć schudnąć, bo to jak wygląda „to jego wybór”.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama