Reklama
placeholder
News

sanah z kolejnym singlem Na grobie rycerz. Piosenka pojawi się w filmie

Reklama
Reklama
placeholder

sanah wydała nowy singiel pod tytułem Na grobie rycerz. Piosenka powstała na potrzeby filmu historycznego.

W 2023 roku fani sanah nie mogą narzekać na brak nowości od artystki. Pod koniec listopada do sprzedaży trafił jej album koncertowy, Bankiet u sanah. Znalazł się zapis koncertu, który odbył się w ramach trasy o tej samej nazwie. Wśród piosenek znalazła się między innymi ta pod tytułem Nic dwa razy. Utwór jest interpretacją wiersza Wisławy SzymborskiejNiedługo po premierze koncertowego albumu sanah podzieliła się kolejną nowością. 

Bankiet u sanah: album koncertowy trafi do sprzedaży. Kiedy premiera i co się na nim znajdzie? >>

sanah - Na grobie rycerz [TELEDYSK]

Singiel sanah pod tytułem Na grobie rycerz miał swoją premierę 15 grudnia 2023 roku. Utwór jest interpretacją wiersza Marii Konopnickiej o tym samym tytule. Wiersz został wydany w 1902 roku i pochodzi z cyklu Na starym cmentarzu. Na grobie rycerz to drugi singiel sanah, który powstał na potrzeby filmu. Przypominamy, że wokalistka niedawno stworzyła nową odsłonę piosenki Jestem Twoją Bajką, która znalazła się na soundtracku do filmu Akademia Pana Kleksa. 

sanah wysłuchała fanów - Bajkowa trasa powiększona! Dodatkowe koncerty i większe sale >>

Piosenka Na grobie rycerz pojawi się w filmie Powstaniec 1863. Akcja produkcji autorstwa Tadeusza Syki rozgrywa się podczas powstania styczniowego i opowiada historię gen. Stanisława Brzóski. Film trafi do kin 12 stycznia 2024 roku. 

sanah opowiedziała o piosence w jednym z wpisów na swoim profilu na Instagramie:

Pokochałam wiersz „Na grobie rycerz...” Marii Konopnickiej jak tylko przeczytałam go po raz pierwszy🥹 Od razu napisałam do niego melodię, a chwilę później spotkał mnie wielki zaszczyt – moja kompozycja znalazła się we wspaniałym filmie historycznym. Cieszę się, oj bardzo się cieszę🌹 Mam nadzieję, że utwór wzruszy Was tak bardzo, jak mnie.

Teledysk do singla sanah pod tytułem Na grobie rycerz możecie zobaczyć poniżej:

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama