Reklama
placeholder
News

sanah – kto pisze jej teksty? Współautorką hitów jest znana wokalistka

sanah – kto pisze jej teksty? Współautorką hitów jest znana wokalistka

fot. YouTube.com/sanah

Reklama
Reklama
placeholder

sanah to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Zuzanna Jurczak jest też skrzypaczką, kompozytorką i autorką tekstów. Być może o tym nie wiedzieliście, ale swoje hity pisała wspólnie z inną piosenkarką. Na pewno znacie jej przeboje!

Bankiet u sanah – dodatkowe koncerty. Kiedy, gdzie, po ile bilety? >> 

Aktualnie 25-letnia sanah należy do grona największych gwiazd muzyki, przyciąga tłumy na swoje koncerty.

sanah ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Ostatni krążek – Uczta – miał premierę w maju 2022 roku. Piosenki, które trafiły na płytę to duety wokalistki z innymi artystami, m.in. Igorem Herbutem, Dawidem Podsiadło, Darią Zawiałow, Vito Bambino i Arturem Rojkiem.

Pewnie nie wszyscy z Was o tym wiedzą, ale za sukcesem utworów z poprzednich płyt sanah stoi m.in. Magdalena Wójcik – wokalistka zespołu Goya.

Magdalena Wójcik z Goya pisała hity dla sanah

Magdalena Wójcik napisała z sanah teksty na dwie pierwsze płyty – Królowa Dram i Irenka. Artystka znana z Goyi pracowała nie tylko przy przeboju Szampan, lecz także takich piosenkach jak: Królowa Dram, Ale Jazz!, ten Stan, Melodia, Proszę Pana, 2/10, Sama, Cząstka, Koronki, Idź, To koniec, 2:00,czy Warcaby.

sanah nie zawsze była sanah. Ciekawostki o wokalistce >> 

(…) W tej chwili ona już sama pracuje nad swoimi tekstami. To jest naturalna kolej rzeczy, bo ona się totalnie rozwija, jest niezwykle zdolną osobą i bardzo mocno jej kibicuję. Nie ukrywam, że to była dla mnie ogromna przyjemność, bo zaczęłyśmy pracować, gdy Zuzia nie była jeszcze tak popularna, to były jej początki i nie było wiadomo, co z tego wyniknie. Aczkolwiek ja od początku wiedziałam, że to jest mega zdolna osoba, młoda artystka, bardzo świadoma tego, co chce uzyskać. Ona od początku miała pomysł na siebie, więc ja po prostu wniknęłam w ten jej świat trochę magiczny, trochę 'pojechany'. To była fantastyczna praca, którą bardzo sobie cenię. Mamy podobną wrażliwość, podobne patrzenie na muzykę, na teksty i nawet urodziłyśmy się w tym samym dniu i miesiącu – powiedziała Magdalena Wójcik o sanah w rozmowie z portalem Plejada.

Magdalena Wójcik – kim jest wokalistka zespołu Goya?

Wokalistka Goyi współpracowała nie tylko z sanah, lecz także m.in. Bryską, Ewą Farną i Urszulą. Napisała tekst do singla Magia Jest w Nas, który śpiewa Sara James.

Zespół Goya, którego liderką jest Magdalena Wójcik, powstał w 1995 roku. Wydali siedem płyt, kolejna ma mieć premierę w 2023 roku. Wydawnictwo promuje piosenka Co powiesz na Rzym?.

Do największych przebojów zespołu Goya należą Smak Słów, Mój, W Zasięgu Twego Wzroku. W 2006 roku wypuścili singiel Tylko Mnie Kochaj, który powstał do komedii romantycznej o tym samym tytule.

W 2010 roku Magdalena Wójcik wydała solową płytę – Utkane z Wyobrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama