News

Sarsa – nowa płyta Runostany to list miłosny [TRACKLISTA]

Sarsa – nowa płyta Runostany to list miłosny [TRACKLISTA]

fot. materiały prasowe

Musiało upłynąć sporo czasu i dojść do kilku poważnych przewrotów w życiu Sarsy, żeby artystka zdecydowała się wyrazić siebie tak, jak to czuje – dzisiaj, na tę chwilę. 25 lutego 2022 roku Sarsa wróciła z zaskakującym albumem „Runostany”, który jest inny od wszystkiego, co do tej pory zrobiła.

Tymek – nowa trasa koncertowa ogłoszona. Bilety na koncerty 2022, daty, miasta >> 

Sarsa – Runostany

„Runostany” to album, który stanie się niespodzianką dla fanów i krytyków „dotychczasowej” Sarsy. Muzycznie krążek jest nie tylko listem miłosnym do dam polskiego rocka, Kory czy Renaty Przemyk, lecz także przede wszystkim staje się ważnym głosem Sarsy. To jej czas, jej miejsce, jej historia i jej przekonanie, że warto iść pod prąd. I idzie, ze sztandarem, na którym powiewa symbol szyszki z okiem.

Szyszka od wieków reprezentuje w kulturze życie, nieśmiertelność, płodność, symbolizuje też szyszynkę nazywaną „naczyniem duszy”. Nic dziwnego, że stała się motywem przewodnim czwartego, najbardziej osobistego w karierze, longplay’a Sarsy.

Krystian Ochman - co wiemy o wnuku słynnego muzyka? >> 

Zmieniają się symbolika oraz muzyka i teksty. Sarsa jest mroczna, niepokojąca, w odpowiednich momentach elektroniczna i postapokaliptyczna, aż w końcu zanurza się w new romantic z naciskiem na stylizacje lat 80.

W budowaniu tej niezwykłej atmosfery pomogli Sarsie Paweł Smakulski oraz Marcin Bors, którzy są odpowiedzialni za aranżacje oraz produkcję albumu. Do stworzeniu kilku tekstów Sarsa zaprosiła Jacka „Budynia” Szymkiewicza.

Wpływ na momentami ponury muzycznie nastrój płyty miała m.in. pandemia. Sarsa zwolniła, a z nią zwolnił cały świat.

Przede wszystkim nauczyłam się szukać w muzyce odbicia tego, co harmonijne, co nastraja pozytywnie. Każdy z nas chce osiągnąć wewnętrzny spokój. Tego właśnie możemy się nauczyć od natury. Stąd zmiana – uważność, otwarcie na nowe, decyzja o podjęciu wyzwań. I natura. A natura jest życiem. Dobrym życiem – mówiła Sarsa.

Płyta „Runostany” to muzyczna terapia, której wszyscy dziś potrzebujemy.

Natalia Nykiel: nowa płyta REGNUM to kolejny rozdział w karierze? >>

Sarsa – Runostany. TRACKLISTA

 1. Runo (intro)
 2. Tramwaj nr 9
 3. Ze mną tańcz
 4. Wieża
 5. Na szczęście
 6. Kochanie
 7. Mówiła niszcz
 8. La LaLas
 9. Przyspieszam
 10. Mnie dwoje
 11. Stany (outro)

Koncerty w Polsce 2022. Kto wystąpi w naszym kraju? >>

We wtorek 1 marca 2022 roku o 15.00 Sarsa była gościem w 4FUN LIVE. Pytania do wokalistki mogliście zadawać na IG stories 4fun.tv. Zobaczcie wywiad z Sarsą na naszym Facebooku

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.