Reklama
placeholder
News

Zmarł Silvio Berlusconi. Mało kto wie, że polityk był piosenkarzem

Zmarł Silvio Berlusconi. Mało kto wie, że polityk był piosenkarzem

fot. Wikimedia Commons/ Niccolò Caranti

Reklama
Reklama
placeholder

Silvio Berlusconi nie żyje. Polityk i były premier Włoch zmarł w wieku 86 lat. Mężczyzna w piątek 9 czerwca po raz kolejny trafił do szpitala w Mediolanie. W ubiegłych miesiącach był kilkukrotnie hospitalizowany m.in. z powodu ciężkiego zapalenia płuc.

Mało kto pamięta, że Berlusconi w młodości zajmował się śpiewaniem. Jako piosenkarz pływał na statkach, a później już jako popularny polityk kilkukrotnie prezentował światu swoje umiejętności wokalne. Ze swoim muzycznym współpracownikiem, Mariano Apicellą, wydał kilka płyt, a jego wielkim hobby było pisanie ballad w stylu neapolitańskim.

Silvio Berlusconi – przyczyna śmierci, choroba

Oficjalna przyczyna śmierci Silvio Berlusconiego nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej, ale polityk od lat zmagał się z nowotworem krwi – białaczką. 

Najbogatsze kobiety USA: Rihanna, Taylor Swift, Madonna. Kto jeszcze? >>

Silvio Berlusconi – żona, dzieci, rozwody

Silvio Berlusconi uchodził za „miłośnika kobiet”. Ostatnią jego partnerką była 33-letnia Marta Fascina, z którą polityk wziął w 2022 roku „symboliczny ślub”. Wcześniej w latach 1965-1985 mężczyzna związany był z Carlą Dall’Oglio, a w latach 1990 – 2014 z Veronicą Lario. 

Silvio Berlusconi miał piątkę dzieci: Marinę, Piera Silvio, Luigiego, Barbarę oraz Eleonorę. Najstarsza córka – Marina – jest obecnie uznawana za jedną z najlepszych managerek na świecie. Stoi na czele firmy Fininvest Holding. 

Silvio Berlusconi – skandale

Silvio Berlusconi przez lata był bohaterem wielu skandali. Oskarżany m.in. o korupcję nigdy co prawda nie został skazany, a kilka spraw przeciwko niemu uznano za przedawnione. W 2009 roku jego była żona, Veronica, złożyła pozew o rozwód oskarżając męża o m.in. przyjmowanie młodych kobiet w swojej rezydencji. W 2012 roku sąd nałożył na Silvio Berlusconiego alimenty w wysokości 36 milionów euro rocznie. Później kwota została zmieniona na 2 miliony euro miesięcznie, co daje roczne alimenty w wysokości 24 milionów euro. 

Najgłośniejszym skandalem z Berlusconim w roli głównej w ostatnich latach z pewnością było słynne „bunga-bunga”, które odbiło się echem w całej Europie. Premier nazwał tak w 2011 roku seksualne imprezy, w których uczestniczył. Początkowo ta afera nazywana była Ruby Gate, a nazwa pochodziła od pseudonimu Karimy Mahroug, czyli nieletniej wówczas prostytutki, z której usług miał korzystać.  

 


 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama