News

Sklepy znowu mogą być zamknięte. Premier zdradził które

Sklepy znowu mogą być zamknięte. Premier zdradził które

Fot. Pixabay.com

Które sklepy mogą być znowu zamknięte? Mateusz Morawiecki rzdradza szczegóły Sprawdźcie poniżej.

Ostatnio Mateusz Morawiecki uczestniczył w sesji Q&A na Facebooku. W trakcie tego spotkania szef rządu odpowiadał na pytania internautów i rozwiał pojawiające się wątpliwości. Odniósł się również do kwestii ponownego zamknięcia sklepów.

Koronawirus: będą ograniczenia w przemieszczaniu się? Jest data >>

Sklepy będą znowu zamknięte?

W czasie wirtualnego spotkania z premierem jeden z internautów zauważył, że w galeriach handlowych są tłumy ludzi i uniemożliwia to zachowanie dystansu społecznego.W związku z tym padło pytanie o sens limitu osób podczas świąt Bożego Narodzenia.

Mateusz Morawiecki nie miał wątpliwości jakie zostaną podjęte działania wobec sklepów, które nie dostosowują się do aktualnych zasad. Zaapelował również o przestrzeganie zalecanych limitów w okresie świąt.

Zdecydowanie apelujemy: święta w gronie własnej rodziny, jak najmniejszy krąg osób. W galeriach kontrolujemy i coraz bardziej będziemy wyciągać wnioski z tego, jeżeli rzeczywiście nie są przestrzegane dane z rozporządzenia. Jeżeli jest więcej klientów niż 1 klient na 15 mkw - będą zamykane te sklepy, będą też zamykane galerie lub też te sklepy, które nie będą przestrzegały tych zasad – zapowiedział premier.

Wigilia 2020: ile osób może świętować w jednym domu? [OBOSTRZENIA] >>

Przypomnijmy, że galerie handlowe ponownie zostały otwarte 28 listopada w ramach „etapu odpowiedzialności”, który potrwa do 27 grudnia 2020 roku. Sklepy mogą działać przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Obecnie do galerii handlowych wysyłane są patrole policyjne, które mają sprawdzać wprowadzone zasady bezpieczeństwa.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.