News

Sneakersy modne i wygodne? 4 zasady, których musisz się trzymać przy wyborze butów dla fanów tańca

Sneakersy modne i wygodne? 4 zasady, których musisz się trzymać przy wyborze butów dla fanów tańca

fot. materiały własne/CCC

Buty sportowe z założenia muszą być wygodne. Oczywiście każdemu zależy na tym, żeby były również jak najładniejsze, ale uwierzcie nam – jedno i drugie łatwo można połączyć. 
Wygoda jest szczególnie ważna jeśli nasze wybrane buty chcemy wykorzystywać np. do tańca.

O skręcenie kostki nawet przy spacerze jest naprawdę łatwo, a co dopiero przy męczących treningach tanecznych!

Taniec wymaga ogromnej sprawności ruchowej, a ciało tancerza jest mocno eksploatowane. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby strój i buty do tańca były wysokiej jakości i dawały poczucie komfortu podczas godzin spędzonych na sali. Nieważne czy Wasze ulubione zajęcia to szalony hip hop, gorący dancehall czy inspirowany teledyskami videoclip dance - w butach do tańca musicie czuć się jak w "drugiej skórze".

Nie wiecie jaki model butów wybrać i na czym skupić się podczas zakupu? Podpowiadamy – oto 4 zasady, których musicie się trzymać przy wyborze butów idealnych na treningi taneczne. 

Stabilizacja kostki

Ubieracie buty, a one są tak niskie, że czujesz jakby stopa wręcz z nich „wylatywała”? Odłóżcie je na półkę. Buty bez jakiejkolwiek stabilizacji kostki nadawać się mogą tylko i wyłącznie do sesji zdjęciowej, nie na trening taneczny. Chodzenia w nich również nie polecamy. Musisz mieć wsparcie, które dorównuje twojej wytrwałości!

Odpowiedni rozmiar

Nie wierzcie w to, że jeśli w np. w Reeboku nosicie rozmiar 38 to w Adidasie będzie dokładnie tak samo. Ta druga firma może posiadać np. aż trzy rozmiary odpowiednie dla „Twojego” numeru – może się okazać, że w Adidasie będzie to jednak 38 2/3 a w Conversie będzie to już 39. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie długości wkładki – nie sugerujcie się rozmiarem! Szczególnie jeśli nie macie możliwości zmierzyć butów, bo np. kupujecie je przez internet, a nie macie za bardzo czasu na wysyłki, odsyłki zwrotów, wysyłki innego rozmiaru i tak dalej.

Mierz siły na zamiary 😉

Starajcie się też nie kupować butów „na styk”. Jeśli czujecie, że Wasze palce dotykają buta od środka to zastanówcie się na kupnem rozmiaru większego o 0,5cm. Jest to szczególnie ważne przy nasilonych treningach tanecznych – podczas wysiłku w pozycji stojącej stopa puchnie, a opuchnięta noga w przymałym bucie może naprawdę bardzo, bardzo boleć. 

Dobrze dobrany kolor

Jeśli macie wysokie kieszonkowe i możecie sobie pozwolić na każdy kolor butów to bardzo się cieszymy, ale pamiętajcie, że buty do tańca są narażone na większe zniszczenia niż te, w których nie ćwiczycie. Najlepiej zafundować sobie jedną porządną parę, która będzie w neutralnym kolorze pasującym Wam do wszystkich ciuchów. Zniknie od razu problem pt. „czy te buty pasują do stylówki”? 😉

Życzymy wielu owocnych godzin na sali!

W nowej zabawie 4FUN.TV x CCC możecie zgarnąć voucher na wymarzone buty lub 3000 złotych na spełnienie tanecznego marzenia! Wymień boomerang na odlotową nagrodę >>

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj