Reklama
placeholder
News

Strajk uczniów 2019: dlaczego młodzież będzie protestować?

Strajk uczniów 2019: dlaczego młodzież będzie protestować?

Wikimedia Commons/Marcin Otorowski

Reklama
Reklama
placeholder

Uczniowie będą protestować! Wiemy kiedy i przeciw czemu zbuntują się młodzi ludzie. Mają rację?

Strajk nauczycieli: potwierdzona data. Co z egzaminami na koniec szkoły? >> 

Strajk uczniów 2019: data, o co chodzi

Uczniowie z całego świata postanowili zjednoczyć siły i zaprotestować przeciwko niszczeniu naszej planety. 15 marca 2019 roku, w godzinach 10.00-14.00, odbędzie się kolejny już Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, w którym weźmie udział młodzież z wielu krajów, m.in. z Polski.

Na pomysł protestu wpadła 16-letnia Szwedka – Greta Thunberg, która sprzeciwia się niszczeniu natury. O jej akcji szybko usłyszeli młodzi ludzie z innych zakątków świata, m.in. z Belgii i Polski.

Nowe święto państwowe już 14 kwietnia? Ustawa trafi do Senatu >> 

Młodzież z naszego kraju również popiera jej pomysł. Postanowiono, że 15 marca wspólnie zorganizują „piątek dla klimatu” i tego dnia nie pojawią się na lekcjach w szkołach. Uzasadnienie ich działania możecie przeczytać na facebookowym profilu organizacji:

Nasz ruch jest całkowicie oddolną, apolityczną inicjatywą uczennic i uczniów. Dostrzegliśmy, że mimo wagi problemów związanych z naszą planetą i jej klimatem, temat ten nadal nie jest priorytetem dla osób, które mają możliwość, żeby go zmienić. Jako młodzieżowy strajk klimatyczny, postanowiliśmy zwrócić uwagę na temat zmian klimatycznych. (…)

Już w najbliższy piątek, 15 marca, organizujemy strajk młodzieżowy. Dlaczego w godzinach szkolnych? Czy to, że pójdziemy na marsz, a nie do szkoły coś zmieni?

Strajk odbywa się w powyższych godzinach, ponieważ chcemy pokazać, że nie będziemy biernie czekać w sytuacji, gdy nasza przyszłość jest zagrożona. (…)

W Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zaangażowali się uczniowie m.in. z: Zielonej Góry, Łodzi, Szczecina, Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Lublina i Torunia.

Popieracie tę inicjatywę?

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama