Reklama
placeholder
News

Sunrise Festival 2024 ogłasza skład sceny techno. Będzie się działo!

Sunrise Festival 2024 ogłasza skład sceny techno. Będzie się działo!

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder


W festiwalową niedzielę Sunrise Festival 2024, Black Stage "zabierze" Was w podróż razem z prawdziwymi legendami muzyki techno. Będzie to skład, który przypomni nam najlepsze momenty ostatnich 20 lat muzyki undergroundowej na Sunrise Festival. W lineupie tegorocznej edycji znaleźli się m.in.: Sam Paganini, Matt Sasari, Oliver Hunterman, Bart Skills w duecie z Laytonem Giordani, a także Dubfire. 

Drop artystów, którzy wystąpią ostatniego dnia na Black Stage otwiera pionier muzyki techno - Sam Paganini. Włoski DJ i producent, znany z utworu "Rave", który stał się klasykiem i jednym z najpopularniejszych utworów tego gatunku. Zagrał już w klubach na całym świecie i na wszystkich znaczących festiwalach muzycznych, teraz czas na debiut na Sunrise Festival. Do legendarnego składu sceny Black dołącza również niekwestionowany autorytet producencko-djski, Oliver Huntemann. Jego muzyka charakteryzuje się minimalizmem i niezwykłą surowością. Przez lata współpracował z artystami z całego świata, remiksując utwory takich gigantów jak Chemical Brothers czy Depeche Mode. 

Sunrise Festival 2024: line up rośnie w siłę! Jacy artyści zagrają w Kołobrzegu? >>

Nie zabraknie także jednej z najciekawszych postaci francuskiej sceny elektronicznej - Matt Sasari, który konsekwentnie kreuje własny styl na pograniczu tech-house'u z elementami muzyki funk i jazzu. W Kołobrzegu zadebiutują Bart Skils i Layton Giordani w formule b2b! Przyjaciele, którzy niewątpliwie mają bardzo ugruntowaną pozycję na scenie muzyki elektronicznej. Ich sety cieszą się ogromną popularnością na największych festiwalach muzyki techno. 

Ogłoszenie zamyka niekwestionowana legenda mrocznej elektroniki - Dubfire. Artysta obecny na scenie od ponad trzech dekad. Jego talent, intuicja i determinacja sprawiły, że nadal jest w czołówce najbardziej cenionych postaci sceny techno. To twórca kultowych utworów takich jak „Roadkill”, „Spastik”, „Grindhouse” i „RibCage”, które byłyby obecne na liście TOP 100 wszechczasów prestiżowego portalu Resident Advisor. Będzie to niezwykły powrót na Sunrise Festival po dwuletniej przerwie!
To jednak nie ostatnie słowo jakie organizatorzy Sunrise Festival powiedzą w kontekście line-upu! Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się niezwykle spektakularnie. To edycja, która łączy pokolenia. Świętujemy 20 lat Sunrise’u, ale wchodzimy także w nowy etap rozwoju festiwalu. W tym roku każdy znajdzie coś dla siebie - komentuje zespół MDT Production.  Przed nami niespotykana nigdzie indziej scenografia, zapierające dech w piersiach nagłośnienie, spektakularne pokazy pirotechniczne i artyści z całego świata to zdecydowanie znak rozpoznawczy Sunrise.

Przypomnijmy, że Sunrise Festival odbędzie się w dniach 19-21 lipca w Kołobrzegu.
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama