News

TOP 10 atrakcji w Suntago. Co warto odwiedzić w Park of Poland?

TOP 10 atrakcji w Suntago. Co warto odwiedzić w Park of Poland?

fot. materiały własne/Katarzyna Maler

Budowa i otwarcie Park of Poland wbudziły wielkie emocje we wszystkich fanach parków wodnych i całorocznych wodnych atrakcji. Ogromny kompleks został otwarty na początku 2020 roku i od początku cieszył się zainteresowaniem. A to dopiero początek!

Obecnie największą atrakcją Park of Poland jest Suntago Wodny Świat, czyli największy zadaszony park wodny w Europie, który stanowi pierwszy etap projektu. Suntago oraz Suntago Village, czyli baza noclegowa stworzona dla tych, którzy planują dłuższy pobyt, są już ponownie otwarte po obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa i przyjmują wakacyjnych gości.

Niewątpliwie wielkim plusem Park of Poland jest jego położenie – obiekt znajduje się we Wręczy w gminie Mszczonów, a to zaledwie 60 kilometrów od Warszawy. 40 minut drogi ze stolicy kraju i jesteśmy w stolicy wodnego szaleństwa! 😊

Co więcej, dla podróżujących z Warszawy kursuje specjalny autobus do Sunatago, do którego można wsiąść na przystanku Suntago, który zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich 56.

Suntago – najlepsze atrakcje

Wszystkie informacje dotyczące cennika, szczegółów dojazdu i godzin otwarcia znajdziecie na stronie Park of Poland, a my postanowiliśmy sprawdzić dla Was jaki atrakcje koniecznie trzeba 'zaliczyć' wybierając się do Suntago. 

Wybierając się do Suntago nie musicie martwić się o zabranie ze sobą prowiantu – na miejscu znajdziecie aż dwie restauracje i dwa bary i to bez wychodzenia z terenu basenów: Poleczka z kuchnią polską, Va Bene z daniami włoskimi, a także Pirat Snack Bar oraz Juice Bar dla najmłodszych.

Park Wodny podzielony jest na trzy strefy: są to Jumango, Relax i Saunaria. Suntago otwarte jest 365 dni w roku, a na gości czeka aż 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych.

 

Suntago – zjeżdżalnie

W Suntago znajdziecie aż 30 zjeżdżalni dla żądnych emocji o wspólnej długości aż 3,5 kilometra.

Zjeżdżalnie mieszczą się w strefie Jumango. Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie mogą mknąć jednocześnie aż 4 osoby. Krótka, ale zawrotnie szybka zjeżdzalnia to Jaw Drop, w której zaliczycie „tylko" 55 metrów niemal pionowego zjazdu. Fani adrenaliny muszą „odhaczyć” też Tiger's Race i aż 8-osobową (!) Rainbow Race, na której możemy się ścigać z rodziną i przyjaciółmi zjeżdżając po równoległych torach. 

Dla najmłodszych przygotowano także mniejsze zjeżdżalnie, jak np. startująca z wysokości 6 metrów Unicorn Cloud czy wodny plac zabaw Pirates Playground. Dla maluchów stworzono nawet mini wodny plac zabaw.

Dokładne opisy wszystkich zjeżdżalni wraz z ich wysokością i długością znajdziecie TUTAJ.

 

Suntago - baseny

Na terenie Suntago jest aż 18 basenów o łącznej powierzchni aż 2000m2, w tym basen ze sztuczną falą, który pozwoli Wam przenieść się prosto do oceanu! Wrażenia niezapomniane, a ilość wodnych atrakcji jest naprawdę imponująca.

Wśród basenów w Suntago znajdziecie też 3 baseny solankowe Dead Sea oraz 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami.

 

 

Suntago – sauny

Jeżeli sądzicie, że byliście już w każdym rodzaju saun to poczekajcie na wizytę w Suntago. Strefa Saunarium to aż 12 saun tematycznych o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza, w tym Grota Solna i komnata śnieżna Mont Blanc, czyli miejsce z temperaturą -12°C, gdzie można się natrzeć naturalnym śniegiem (!). 

W tej części parku znajdziecie 10 różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Warte odwiedzenia są m.in. Valhalla, czyli klasyczna, drewniana saun, sauna Rajska Plaża w kształcie malediwskiego domku oraz Wioska Egipska składająca się z pięciu różnych saun. 

 

 

Suntago – strefa Relax

Strefa Relax w Suntago to prawdziwa gratka dla tych, którzy marzą o wypoczynku pod palmami. To idealne miejsce do regeneracji w otoczeniu palm sprowadzonych z Kostaryki, Malezji czy Florydy, których tylko w tej strefie jest aż 300. W zewnętrznym i wewnętrznym basenie z wodami termalnymi czekają na gości jacuzzi, hydromasaże oraz dwa bary osadzone w basenie. 

 

Dzika rzeka oraz rzeka przygód 

Nie można odwiedzić Suntago i nie wskoczyć do którejś z rzek! To atrakcja idealna dla ludzi w każdym wieku. 

Rzeka przygód to unikatowy basen o długości 130 metrów, którym płyniesz przez prawdziwą jaskinię, a Dzika Rzeka, która znajduje się na zewnątrz, jest połączona z basenem termalnym o powierzchni 800 m2. 

 

Pirates Playground – wodny plac zabaw dla najmłodszych

Zjeżdżalnie idealne dla dzieci w otoczeniu prawdziwych, pirackich skarbów. Ten wodny plac zabaw to marzenie każdego małego pirata. To nieskończone możliwości wodnych harców!

 

Maszyna Surf-Air

Maszyna Surf-Air to jedna z najbardziej unikatowych atrakcji w Suntago, która umożliwia surfowanie pod dachem! Sztuczna fala pozwala na imitowanie surfingu na dwóch torach.

 

Suntago - Strefa Wellness & SPA  

W strefie Wellness & Spa w Suntago znajdziecie aż 14 pokoi do masażu i zabiegów na najwyższym poziomie. Dostępnych jest tu kilkadziesiąt zabiegów, które ukoją nie tylko Wasze ciało, ale i duszę!

 

Suntago - Bary w wodzie i restauracje

Jeżeli Wasze mamy również mają w zwyczaju mawiać, że „woda wyciąga” to oznacza, że coś w tym jest! Po kilku godzinach wodnych szaleństw warto coś zjeść i czegoś się napić, a oferta Suntago jest naprawdę bogata. 

Czekają na Was m.in. obłędne bary w wodzie, od których aż nie chce się odpływać oraz dwie restauracje – polska i włoska. Serwowane tu jedzenie jest pyszne, a legenda głosi, że kto choć raz zjadł pizzę w Suntago na 100% po nią jeszcze wróci!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wielkie otwarcie Suntago za nami! 🤗 Dziękujemy za ogromne zainteresowanie już od pierwszych dni! Tłumnie odwiedziliście największy zadaszony park wodny w Europie! 💪🏻 Codziennie udoskonalamy nasz wodny świat, aby był jeszcze bardziej wyjątkowy! Wasza radość i dobra zabawa są dla nas najważniejsze! 😄 Przyjedź do Suntago, przeżyj wyjątkowe chwile w raju w sercu Polski! 🏝💛 The grand opening of Suntago is already behind us! 🤗 Thank you for your great involvement from the first days! Crowds of you have already visited the largest indoor water park in Europe! 💪🏻 Every day we improve our water world to make it even more special! Your joy and fun are most important things to us! 😄 Come to Suntago, experience unique moments in paradise in the heart of Poland! 🏝💛 #parkofpoland #suntago #jamango #rajwsercupolski #waterpark #parkrozrywki #parkwodny #mszczonów #mazowsze

Post udostępniony przez Suntago (@go.suntago)

 

Suntago Village – nocleg obok parku

Dla tych, którzy mają więcej czasu wolnego lub chcą weekendowo wyskoczyć za miasto i połączyć to z wizytą w parku wodnym Suntago przygotowało bazę noclegową. Suntago Village to miejsce dla wielbicieli tropikalnego klimatu, którzy chcą dłużej cieszyć się pobytem w Park of Poland.

Suntago Village to 92 nowoczesne domki typu Bungalow oraz całodobowa strefa SunHub. Pełną ofertę noclegową znajdziecie TUTAJ.

Kto wybiera się na wodne szaleństwo do Suntago?


Razem z Suntago przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs, w którym do wygrania jest wejście do Suntago dla 2 osób wraz z noclegiem. Napiszcie do naszego chatbota na Facebooku, a on poprowadzi Was dalej - do zobaczenia w Suntago!

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj