Reklama
placeholder
News

Sylwester 2022 nie w Warszawie. Dlaczego się nie odbędzie?

Sylwester 2022 nie w Warszawie. Dlaczego się nie odbędzie?

fot. Facebook / Warszawa Stolica Sylwestra

Reklama
Reklama
placeholder

Sylwester w Warszawie był organizowany od 2016 do 2019 roku. Jak się okazuje, polska publiczność w 2022 roku nie będzie miala okazji spędzić hucznej sylwestrowej nocy w towarzystwie gwiazd sceny muzycznej. Wiadomo już, co jest powodem decyzji władz miasta. 

RAMMSTEIN zagra DRUGI koncert w Polsce 2023! Kiedy i gdzie? >>

Sylwester 2022 - dlaczego nie odbędzie się w Warszawie?

Sylwester w 2022 roku nie odbędzie się w Warszawie ze względu na wzrost kosztów energii. Oznacza to, że w mieście wyjątkowo nie zagoszczą gwiazdy takie jak Beata Kozidrak, Kombii, Edyta Górniak, Sylwia Grzeszczak czy Patrycja Markowska. O zaskakującej zmianie planów poinformował zastępca dyrektora biura marketingu miasta w Urzędzie m.st. Warszawy, który nie ukrywał, że znaczny wpływ na decyzję miasta mają polscy rządzący:

Wzrost kosztów energii w przyszłym roku przekroczy 500 milionów złotych. Jednocześnie rządzący nieustannie ograniczają przychody Warszawy z podatku PIT - mówimy o miliardach złotych. Obecnie skupiamy się na szukaniu oszczędności, dlatego zapadła decyzja o tym, że w tym roku Warszawa nie będzie organizowała plenerowego koncertu sylwestrowego.

50 Cent: koncert w Polsce. Kiedy i gdzie? >>

Nie wiadomo jeszcze co władze miasta planują zorganizować w zamian za sylwestrowy koncert w Warszawie, który dotychczas był emitowany przez stajcę TVN. Na szczęście jak na razie nic nie wskazuje na to, jakoby stacje Polsat czy TVP planowały odwołanie swoich imprez z okazji nowego roku. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama