Reklama
placeholder
News

Szczecinek – miasto, które warto odwiedzić w wakacje 2022

Szczecinek – miasto, które warto odwiedzić w wakacje 2022

fot. Wikimedia Commons/Vercyngetorix

Reklama
Reklama
placeholder

Szczecinek to miasto o ponad 700-letniej historii, o którym nie możecie zapomnieć przy planowaniu wakacji 2022. Dlaczego warto je odwiedzić właśnie tego lata?

Nowy park rozrywki jak Energylandia? Mazury z wystrzałową atrakcją >> 

To właśnie w Szczecinku urodzili się m.in.: wokalistka Małgorzata Ostrowska, aktorzy Paweł Małaszyński i Jarosław Boberek czy projektanci mody – Ewa Minge i Bartosz Pilawski.

Szczecinek – jezioro 

Szczecinek leży w województwie  zachodniopomorskim i jest malowniczo położony pomiędzy jeziorami Wielimie, Wilczkowo a Trzesiecko. 

W 2022 roku będzie można korzystać prawdopodobnie z plaży miejskiej i kąpieliska przy ulicy Mickiewicza oraz Mysiej Wyspy, o której mówi się, że to jedno z najbardziej malowniczych i klimatycznych miejsc Szczecinka.

Szczecinek – atrakcje

Przy okazji odwiedzin Szczecinka, nie można pominąć atrakcji turystycznych, z których słynie to miasto. Jest tam chociażby Zamek  Książąt Pomorskich i Ogród  Różany, który  miał zainspirować samego Ryszarda Straussa do skomponowania opery Dafne.

Miłośników historii na pewno zainteresują bunkry oraz Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza.

Festiwal Zdobywcy Fryderyków 2022 w Szczecinku. Kto wystąpi? >> 

Festiwal Zdobywcy Fryderyków 2022 w Szczecinku

W 2022 roku Szczecinek szykuje coś specjalnego dla fanów muzycznych imprez. To Festiwal Zdobywcy Fryderyków, czyli nowe tego typu wydarzenie na mapie Polski. Wystąpią artyści, którzy zostali nagrodzeni statuetkami Fryderyka. W line upie znaleźli się różnorodni wykonawcy, m.in.: Tymek, Katarzyna Nosowska, Smolasty, Ralph Kaminski i Vito Bambino.

Co ciekawe, to właśnie ze Szczecinka pochodzi polska rzeźbiarka Dorota Dziekiewicz-Pilich, która stworzyła statuetki Nagrody Muzycznej Fryderyka.

Festiwal „Zdobywcy Fryderyków” odbywa się 2-3 lipca 2022 roku na Placu Koncertowym  przy ul. Kołobrzeskiej w Szczecinku. Festiwal poprowadzi Gabi Drzewiecka. 

Bilety są dostępne TUTAJ. >>

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama