News

Tęczowa godzina w 4FUN Gold

Tęczowa godzina w 4FUN Gold

fot. materiały własne/4FUN.TV

Przeboje z repertuaru George'a Michaela, Davida Bowie, Queen i wielu innych artystów środowiska LGBT pojawią się na antenie 4FUN GOLD w ramach pasma „Tęczowa godzina”.

Temat LGBT stał się w ostatnim czasie jednym z najważniejszych tematów dyskusji w Polsce. Uruchamiając Tęczowe pasmo stacja 4FUN GOLD chce w pewnym sensie przyłączyć się do dyskursu.  

Przybliżymy widzom przeboje artystów ze środowiska LGBT i LGBT friendly, które od lat poruszają serca fanów muzyki. Chcemy uświadomić oglądającym, że wiele z największych gwiazd muzycznych było nie tylko jednej orientacji, a ich dzieła nie tylko przetrwały próbę czasu, ale także do dziś inspirują kolejne pokolenia młodych twórców. To nasi idole, ikony, bohaterzy, ludzie obdarzeni wielkim talentem, artyści którzy ukształtowali współczesną popkulturę, a ich orientacje seksualne nie mają tu nic do rzeczy – mówi Iga Mackiewicz, dyrektor programowa 4FUN MEDIA.

W ramach Tęczowej Godziny emitowane będzie również kalendarium z ciekawostkami dotyczącymi życia i twórczości artystów LGBT.

Pracując dla telewizji muzycznych mamy pełną świadomość gigantycznego wpływu twórców LGBT na muzykę i na całą współczesną kulturę masową. Różnorodność i odmienność to w dużej mierze kluczowe składniki procesu twórczego. Chcemy, aby artyści LGBT byli doceniani za to, co dali światu - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Mateusz Górecki, członek zarządu 4FUN MEDIA.

Pasmo Tęczowa godzina będzie emitowane na antenie 4FUN GOLD od 27 sierpnia (wtorek). Emisja w każdy wtorek o 11.00, piątki o 21.00 oraz niedziele 19.00.


 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj