News

Kolejny śmiertelny trend na TikToku. Czym jest 'One Chip Challenge'?

Kolejny śmiertelny trend na TikToku. Czym jest 'One Chip Challenge'?

fot. Marcelo Kato/Pixabay

One Chip Challange krąży już po sieci dość długo, ale po raz pierwszy, najprawdopodobniej, zakończyło się śmiercią jego uczestnika. Czym jest to Tiktokowe wyzwanie?

Caleb Coffee spadł z klifu. Rodzina tiktokera zbiera fundusze, bo nie miał ubezpieczenia >>

One Chip Challange - co to jest?

Wyzwanie polega na jedzeniu jednych z najostrzejszych chipsów na świecie i nagrywaniu siebie, pokazując jak długo da się radę wytrzymać bez zjedzenia lub wypicia czegoś innego.

Jedne z najostrzejszych chipsów świata

Hot Chips Challange - chipsy w typie tortilla są produkowane przez firmę Paqui z Teksasu. Opakowanie w kształcie trumny z obrazkiem czaszki zawiera jednego chipsa przyprawionego dwiema najostrzejszymi papryczkami świata - jedna z nich to Carolina Reaper.

Związek urojony, czyli nowy trend na TikToku. Na czym polega? >>

One Chip Challange - śmierć 14-latka

Harris Wolobah, 14-latek z Massachusetts zmarł w kilka godzin po wzięciu udziału w One Chip Challenge.

Harris zjadł w szkole pikantnego chipsa i rozbolał go brzuch. Został po tym odebrany przez rodzinę i przywieziony do domu. Tam zemdlał, a po przewiezieniu do szpitala stwierdzono jego śmierć. Oficjalna przyczyna śmierci będzie znana dopiero po autopsji.

Śmiertelny trend na TikToku. Ratownicy apelują: nie róbcie tego >>

One Chip Challange - ostrzeżenie

Na stronie producenta chipsów pojawiło się ostrzeżenie mówiące o tym, że Paqui One Chip Challange jest wyzwaniem wyłącznie dla osób dorosłych, które nie są wrażliwe na pikantne potrawy, nie mają alergii, nie są w ciąży i nie mają chorób współistniejących

Jednocześnie firma oświadczyła, że pracuje nad usunięciem chipsów z półek sklepowych na zawsze. Dla osób, które posiadają w domu nieotwarty produkt, dostępna jest opcja zwrotu pieniędzy.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.