Reklama
placeholder
News

Jedziesz na urlop? Korzystaj z życia, ale… z dobrą polisą w 'kieszeni'

Jedziesz na urlop? Korzystaj z życia, ale… z dobrą polisą w 'kieszeni'

fot. materiały klienta

Reklama
Reklama
placeholder

Artykuł sponsorowany

Odliczasz dni do urlopu? Świetnie to rozumiemy, ale też radzimy – nie zapomnij o wykupieniu dobrego ubezpieczenia podróżnego. Taka polisa to mały wydatek, a jednocześnie nieocenione koło ratunkowe. Zadbaj, aby w czasie nawet najbardziej szalonych wakacji móc liczyć na pomocną dłoń ubezpieczyciela, jeżeli będziesz jej potrzebować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając polisę turystyczną.

Już wiesz, co będziesz robić na wakacjach? Dobrze się do tego przygotuj!

Urlop tuż, tuż, dlatego już na pewno wiesz, jak spędzisz długo wyczekiwany czas wolny. Zapakuj odpowiednie ubrania, zabierz ze sobą apteczkę, powerbanka i… ubezpieczenie podróżne. Pomyśl o tym, aby wybrać właściwą polisę niezależnie od tego, jak planujesz spędzić swoje wakacje. Ubezpiecz się, jeśli:

•    zamierzasz odpoczywać na całego, plażować, zwiedzać i bawić się do białego rana – z kolorowym drinkiem w ręce;
•    podczas urlopu będziesz szaleć na stoku, jeździć na rowerze i pływać w basenie;
•    planujesz coś ekstra – chcesz spróbować uprawiania sportu ekstremalnego – np. lotów na paralotni, nurkowania czy wspinaczki;
•    wiesz, że musisz zabrać ze sobą kosztowny bagaż – dotyczy to zarówno rzeczy osobistych, aparatu fotograficznego, jak i drogiego sprzętu sportowego.

Nikt nie życzy ci źle, ale na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że wypadki zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. Ubezpieczenie turystyczne jest od tego, aby w jak najmniejszym stopniu odczuć ich konsekwencje.

Dlaczego wakacje z polisą podróżną są jeszcze fajniejsze?

Wiesz, gdzie w czasie urlopu będziesz jeść, masz przygotowany program zwiedzania, kupione okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem, a szlifowaniem twoich nart właśnie zajmuje się fachowiec? Jedyne, o co musisz się martwić, to nieprzewidziane sytuacje i wypadki, które zdarzają się również turystom.

Aby podczas urlopu mieć całkowicie „wolną” głowę, wykup polisę, która:

•    zapewni ci odszkodowanie, gdy w czasie urlopowego wyjazdu skręcisz kostkę, złamiesz nos, rękę czy połamiesz żebra. Musi ona obejmować ubezpieczenie NNW;
•    zagwarantuje pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, gdy po wypadku będzie wymagać tego twój stan zdrowia;
•    zobowiąże ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania, gdy twój bagaż zaginie lub zostanie zniszczony;
•    obejmuje assistance – takie rozszerzenie polisy turystycznej zapewnia, że ubezpieczyciel zorganizuje ubezpieczonemu pomoc medyczną, opiekę i różnego rodzaju wsparcie, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku;
•    zagwarantuje ci zwrot całości lub części kosztów wyjazdu, jeśli z ważnych powodów nie uda ci się wyjechać na urlop.

Na urlopie bawisz się na całego? Oto, co jest dla ciebie ważne w polisie turystycznej

„Jak wakacje, to na bogato” – jeśli wybierając wakacyjny wyjazd, kierujesz się tą zasadą, być może tym razem jedziesz na wakacje Ultra All Inclusive. Czekają na ciebie wyjątkowe udogodnienia, atrakcje w samym hotelu, ale też pokusy. Pyszne jedzenie w nielimitowanych ilościach to nie wszystko. Może kusić cię też zaopatrzenie hotelowego baru – alkohole lokalne i importowane w dowolnych ilościach.

Wybierając polisę turystyczną, zwróć uwagę na jej:

•    zakres – rozsądnie jest wybrać ubezpieczenie o szerokim zakresie zabezpieczeń. Niech twoja polisa turystyczna pokrywa koszty leczenia przez specjalistów, zakup leków, rehabilitację i assistance;
•    sumę ubezpieczenia – jest to górny limit odpowiedzialności finansowej, jaką ponosi ubezpieczyciel. To maksymalna kwota, którą pokryje on za twoje leczenie i rehabilitację. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to kwota, od której będzie obliczana wysokość odszkodowania, jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu;
•    wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela – poświęcony będzie temu osobny paragraf polisy. Będzie w nim mowa o tym, kiedy firma ubezpieczeniowa nie wypłaci ci odszkodowania. W zależności od ubezpieczyciela może stać się tak np. wtedy, gdy podczas wakacji doznasz urazu na skutek zamachu terrorystycznego, działań wojennych, pod wpływem narkotyków i alkoholu. Istnieje jednak opcja, aby wypadek i uraz, które zdarzą się po spożyciu procentów, były objęte odpowiedzialnością towarzystwa ubezpieczeniowego.

Must have nie tylko dla imprezowiczów – klauzula alkoholowa

Złamiesz nogę po niewinnym piwku lub przewrócisz się, skręcisz kostkę i wybijesz zęby po symbolicznym kieliszku wina? Ubezpieczyciel odmówi ci wypłaty odszkodowania za poniesiony uraz –  chyba że wybierzesz polisę z klauzulą alkoholową.

Zobowiązuje ona towarzystwo ubezpieczeniowe do przyznania świadczenia z tytułu ubezpieczenia, nawet jeśli ubezpieczony dozna urazu pod wpływem napojów wyskokowych. Jednak wykupując tak rozszerzoną polisę, zwróć uwagę, czy klauzula alkoholowa nie ma ograniczenia co do ilości spożytego przez ubezpieczonego alkoholu i promili we krwi.

Przepis na udane wakacje? Dobra zabawa, fantazja i skuteczna ochrona. To ostatnie zapewni ci kompleksowa polisa turystyczna.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama