News

Lato 2021 z upałem stulecia? Jest prognoza pogody na wakacje

Lato 2021 z upałem stulecia? Jest prognoza pogody na wakacje

Fot. Pixabay.com

Lato 2021 będzie upalne? Mówiło się, że temperatury w wakacje będą wyższe niż zazwyczaj. Jaka jest prognoza pogody na czerwiec, lipiec i sierpień?

Boże Ciało 2021: czy w piątek 4.06 jest wolne? >>

Niestety w tym roku w maju nie możemy cieszyć się bardzo wysoką temperaturą. Po kilku ciepłych dniach nastąpiło spore ochłodzenie. Jakiś czas temu synoptycy przewidywali, że koniec miesiąca będzie naprawdę gorący, z temperaturami przekraczającymi nawet 30 stopni Celsjusza.

Lato 2021: prognoza pogody na wakacje

Astronomiczne lato zaczyna się 21 czerwca. Według meteorologów druga pora 2021 roku ma być upalna. W czerwcu i w lipcu termometry w Europie mają wskazywać około 30, a nawet 40 stopni Celsjusza. Nieznaczne ochłodzenie spodziewane jest w sierpniu.

Jak będzie w Polsce? W czasie wakacji do kraju mają docierać niże atlantyckie. To oznacza, że szczególnie w sierpniu możemy spodziewać się deszczu i burz. Prawdopodobnie w Polsce też zostaną odnotowane bardzo wysokie temperatury, ale eksperci przewidują, że nie będą one trwały długo. Mówi się, że przez większość lata 2021 termometry nie będą wskazywać więcej niż dwadzieścia kilka stopni Celsjusza. 

Kiedy koniec roku szkolnego 2021? Daty >> 

Pamiętajcie, że długoterminowe prognozy pogody są niepewne, a błędy w przewidywaniach synoptyków są związane m.in. z występowaniem nagłych zjawisk meteorologicznych.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.