News

Wizy do USA zostaną zniesione! Ambasador podaje daty

Wizy do USA zostaną zniesione! Ambasador podaje daty

Fot. Pixabay.com

Wizy do USA zostaną zniesione! Kiedy do tego dojdzie? Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce podaje konkretne daty.

Taco Hemingway i Iga Lis zaskoczyli fanów. Takiego zdjęcia pary jeszcze nie było >> 

Zniesienie wiz do USA 2019

W czerwcu 2019 roku Andrzej Duda wyjechał do Stanów Zjednoczonych. W czasie wizyty prezydent Donald Trump zapewnił, że decyzja w sprawie zniesienia wiz do USA dla Polaków zostanie podjęta w ciągu 90 dni. Podpisano również umowę o zwalczaniu przestępczości. To miał być kolejny krok, który przybliża nasz kraj do podróżowania bez wizy na teren Stanów. Jakiś czas temu ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher – zdradziła, że już wkrótce Polska przystąpi do ruchu bezwizowego w USA.

Chwalisz się pupilem na Facebooku? Jesteś łatwym celem dla hakera >> 

Kiedy wizy do USA zostaną zniesione? W rozmowie z tygodnikiem Do Rzeczy Georgette Mosbacher miała zdradzić, że będzie to możliwe już pod koniec 2019 roku. Maksymalnie proces ma trwać do marca 2020 roku.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce uważa, że do września 2019 roku nasz kraj spełni wszystkie warunki, które pozwolą mu przystąpić do programu Visa Waiver, który umożliwia podróżowanie do USA bez wizy. Po tym czasie Polacy powinni przygotować się na „proces wdrożeniowy”, który może trwać 3-6 miesięcy.

Czy Joanna Krupa poprowadzi Top Model w ciąży? >> 

Jakie warunki musi spełnić Polska, żeby przystąpić do programu Visa Waiver? Źródła podają, że nasz kraj musi m.in. zmniejszyć wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych. Musi on spaść poniżej 3%.

Kto wybiera się do Stanów Zjednoczonych? 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj