News

Województwo warszawskie powstanie już w styczniu 2021? Prace przyspieszą

Województwo warszawskie powstanie już w styczniu 2021? Prace przyspieszą

Fot. Pixabay.com

Województwo warszawskie powstanie już w styczniu 2021 roku? Prace nad podziałem Mazowsza wkrótce przyspieszą.

Będzie nowe województwo? To kolejny pomysł rządu >> 

W lipcu 2020 roku pojawiły się informacje, że w rządzie pojawił się pomysł ponownego podziału Polski na 49 województw. Mówiło się, że Prawo i Sprawiedliwość chce utworzyć województwo warszawskie, do którego należałyby stolica oraz przylegające do niej powiaty.

Podział Mazowsza w styczniu 2021 roku?

Jak podaje Radio Zet, w rozmowie z dziennikarzem wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel powiedział, że „jeśli wszystko się uda, to w styczniu dojdzie do podziału Mazowsza”. Prace nad tym projektem mają przyspieszyć w październiku.

Radosław Fogiel zapowiedział również, że projekt będzie gotowy za kilka tygodni.

Podaje się, że po podziale administracyjnym województwo składające się z Warszawy, tzw. „obwarzanka” oraz powiatu mińskiego liczyłoby niespełna 3 miliony mieszkańców. Pozostała część Mazowsza – około 2,5 miliona.

Zakaz lotów: nowa lista od 16 września [PAŃSTWA] >> 

Mówi się, że szanse na zostanie stolicą nowego województwa mazowieckiego ma Radom. Wojewoda miałby mieć tam swoją siedzibę, a sejmik Mazowsza miałby znajdować się w Siedlcach.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.