Facebook
Instagram
Sklep
News

4 wokalistów, którzy zostali odkryci w sieci

4 wokalistów, którzy zostali odkryci w sieci

W erze internetu coraz więcej początkujących artystów prezentuje swoje pasje, korzystając z mediów społecznościowych. Zwykle artyści na początku publikują covery utworów innych artystów, aby zwrócić na siebie uwagę szerszej publiczności, a potem, gdy mają już pierwszych entuzjastów, mogą śmiało ujawniać własne kawałki. Najbardziej znaną gwiazdą, która została zauważona poprzez serwis YouTube jest oczywiście Justin Bieber, ale zobaczcie, że są też inni panowie, o których dzięki internautom zrobiło się głośno.

Shawn Mendes

Ciekawym przykładem jest kanadyjski piosenkarz Shawn Mendes, który jako 15-latek został dostrzeżony przez Andrew Gertlera poprzez aplikację Vine. Artysta publikował swoje covery także na YouTubie. Najpierw rozkochał w sobie 3 miliony internautów, a po wydaniu debiutanckiego singla „Life of the Party” rzesze fanów na całym świecie.

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski, nazywany polskim Justinem Bieberem zyskał popularność, dzięki swojemu kanałowi na Youtubie, gdzie umieszczał covery hitów m.in. Bruno Marsa. Dziś ma miliony odsłon pod swoimi filmikami, wydaje własne albumy i to jego utwory są aranżowane przez wschodzące gwiazdy internetu.

Conor Maynard

W 2006 roku Conor Maynard założył konto na YouTubie, wrzucając swoje pierwsze wykonanie piosenki Lee Carra pt. "Breathe". Przez kilka lat razem ze swoim przyjacielem nagrywał wiele kawałków, aż w końcu do muzyka odezwał się piosenkarz Ne-Yo, któremu bardzo spodobał się cover jego własnego utworu. Następnie Ne-Yo został mentorem Maynarda.

Justin Bieber

JB zaczynał swoją karierę wrzucając filmiki, na których coveruje hity znanych muzyków, m.in. Chrisa Browna. Dzięki tym kilku nagraniom został zauważony przez Ushera, który następnie objął funkcję jego menadżera.

Zobacz też: Odrzucone piosenki, które stały się hitami!

red. 4FUN.TV/Martyna Berger

Zobacz też