News

Woodstock został ODWOŁANY! Jest oświadczenie organizatorów

Woodstock został ODWOŁANY! Jest oświadczenie organizatorów

Fot. Pixabay.com

Woodstock został odwołany! Organizatorzy festiwalu wydali oficjalne oświadczenie. Dlaczego impreza się nie odbędzie?

Doda miała wypadek na koncercie! Zapadła się pod nią scena >> 

Woodstock 50 został oficjalnie odwołany

The Woodstock Music and Art Fair po raz pierwszy został zorganizowany w 1969 roku. Festiwal stał się jednym z największych imprez muzycznych na świecie. W tym roku Woodstock miał odbyć się po raz pięćdziesiąty, w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku w Merriweather Post Pavilion w stanie Maryland. Niestety, niedawno oficjalnie odwołano Woodstock 50.

Michał Szpak przefarbował włosy! Dobrze wygląda? >> 

Dlaczego festiwal Woodstock się nie odbędzie? Współtwórca i producent Woodstocka - Michael Lang – w oficjalnym oświadczeniu miał napisać:

Jest nam przykro, że seria niespodziewanych niepowodzeń sprawiła, że zorganizowanie festiwalu jest niemożliwe. Mieliśmy wizję, świetny muzyczny skład oraz wsparcie społeczeństwa (...) Robiliśmy wszystko, żeby nie odwoływać festiwalu. Dziękujemy artystom, fanom i partnerom, którzy byli przy nas w obliczu każdej przeciwności losu.

Lang miał też zdradzić, że artyści, którzy dostali już część wynagrodzenia za występ na Woodstock 50, przekażą 10% kwoty na organizację charytatywną –  HeadCount.

Audioriver 2019: podsumowanie festiwalu. Zobaczcie najlepsze zdjęcia >> 

Jak podają portale dyrektor Woodstock 50  również skomentował odwołanie festiwalu:

Spór z naszym partnerem finansowym i jego konsekwencje zatrzymały nasze działania. (...) Ciężko pracowaliśmy, żeby mimo wszystko uczcić ten jubileusz. Niektórzy artyści pojawili się na naszym pokładzie w ciągu ostatniego tygodnia. (...) Niestety zabrakło czasu. Jesteśmy bardzo rozczarowani – miał powiedzieć Greg Peck.

Już od jakiegoś czasu mówiło się o problemach w organizacji Festiwalu Woodstock w 2019 roku. Informowano m.in. o kłopotach ze sprzedażą biletów oraz z miejscem, w którym miałaby odbyć się impreza. Z powodu zmiany lokalizacji festiwalu swoje występy na Woodstock 50 odwołały m.in. największe gwiazdy wydarzenia – Jay-Z oraz Miley Cyrus. Przypominamy, że oprócz nich na wydarzeniu mieli zagrać też m.in. Halsey, Imagine Dragons i The Lumineers.

Pol’and’Rock Festival – t-shirty koncertowe, które wyróżnią cię z tłumu >> 

Chociaż tegoroczny amerykański Festiwal Woodstock został anulowany, dla fanów wydarzenia mamy dobrą wiadomość. W dniach 1-3 sierpnia 2019 roku, w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się polska wersja imprezy – Pol’and’Rock Festival (do 2017 roku nazywany Przystankiem Woodstock).

Wybieracie się na festiwal do Kostrzyna nad Odrą?

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It's time #Woodstock50☮️♥️🎵

Post udostępniony przez Woodstock (@woodstock)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

How well do you know #Woodstock? Prove it by answering all the questions in our Instagram Highlight correctly!

Post udostępniony przez Woodstock (@woodstock)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj