News

WOŚP 2019 bez tradycyjnego światełka do nieba. Dlaczego?

WOŚP 2019 bez tradycyjnego światełka do nieba. Dlaczego?

Wikimedia Commons/Adam Kliczek

WOŚP 2018 okazał się dla fundacji kolejnym wielkim sukcesem – dzięki m.in. wolontariuszom Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy udało się zebrać rekordową sumę ponad 126 milionów złotych na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Mnóstwo placówek i szpitali otrzymało sprzęt medyczny zakupiony z tych środków.

WOŚP 2019 – czy powtórzy sukces poprzedniej edycji? Jesteśmy pewni, że tak! To wydarzenie odbędzie się jednak w nieco innym porządku niż zazwyczaj. Dlaczego?

Finał WOŚP 2019 odbędzie się tradycyjnie w Warszawie. 27. finał Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki.

WOŚP 2019: koncerty na pl. Defilad [PROGRAM] >>

Jak zwykle na ten dzień przygotowano wiele atrakcji i koncertów, ale w 2019 roku zabraknie Światełka do Nieba, czyli specjalnego pokazu fajerwerków.

Stanie się tak ze względu na nasze czworonogi. WOŚP rezygnuje z pokazu głośnych petard ze względu na dobro zwierząt, które często przy takich okazjach ze strachu dostają m.in. zawału. Jedna zabawa mniej nikomu nie zaszkodzi, a warszawskie psy i koty mogą być spokojne.

Ta sama zasada obowiązywać będzie już wcześniej, czyli podczas Sylwestra 2018/2019.

Jak Wam się podoba ten pomysł?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj