Reklama
placeholder
News

WOŚP 2019 z tragedią w tle. Ile Orkiestra zebrała w tym roku?

WOŚP 2019 z tragedią w tle. Ile Orkiestra zebrała w tym roku?

Fot. Instagram.com/fundacjawosp

Reklama
Reklama
placeholder

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka grała pod hasłem: Pomaganie jest dziecinnie proste. Cały dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jurek Owsiak - wiek, żona, dzieci, wykształcenie >> 

WOŚP 2019: Ile zebrała Orkiestra? 

Już teraz (14 stycznia rano) wiadomo, że rekord z poprzednich lat został pobity. Deklarowana kwota na koniec 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosiła ponad 92 miliony złotych, czyli o 10 milionów więcej niż w poprzednim roku i... możemy być pewni, że jeszcze wzrośnie!

W tym roku w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brało udział blisko 120 tysięcy wolontariuszy, zrzeszonych w 1700 sztabach na całym świecie. Mimo że 27. Finał Wielkiej Orkiestry już się odbył, nadal można brać udział w aukcjach, wysyłać SMS-y i wpłacać datki na konto fundacji.

Światowa gwiazda poleciła trzy polskie piosenki. Które? >> 

WOŚP 2019: atak na Pawła Adamowicza

13 stycznia, podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, prezydent miasta, Paweł Adamowicz, został kilkakrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego Stefana W. Mężczyzna miał przy sobie plakietkę z napisem Media. Napastnik wtargnął na scenę tuż przed Światełkiem do Nieba. Prezydent natychmiast został przewieziony do szpitala klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tam przeszedł bardzo poważną, trwającą 5 godzin, operację, jednak jego stan nadal jest bardzo ciężki. Po ataku nożownika do szpitala trafił także asystent Adamowicza – Michał Wlazło, który uskarżał się na problemy z sercem. Portale donoszą, że Stefan W. był już karany za rozboje. Prawdopodobnie to on kilka lat temu dokonał 4 napadów na gdańskie banki.

W efekcie, w poniedziałek, 14 stycznia, zaplanowano w wielu miastach w Polsce marsze przeciwko nienawiści, będące wyrazem sprzeciwu wobec wydarzenia w Gdańsku oraz hejtu w sieci i realnym życiu. 

[AKTUALIZACJA 14.01.2019 14:45]

Lekarz z gdańskiego szpitala, w którym od wczorajszego ataku przebywał prezydent Gdańska przekazał mediom, że Paweł Adamowicz nie żyje. Zmarł w wyniku odniesionych ran - nóż uszkodził m.in. serce, przeponę i jelita, a rannemu przetoczono aż 41 litrów krwi. Adamowicz miał 53 lata. Był prezydentem Gdańska przez 6 kadencji.

[AKTUALIZACJA 14.01.2019 15:12]

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji WOŚP po informacji o śmierci Adamowicza. Oświadczenie Jerzego Owsiaka:

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama