News

WOŚP 2021 – data, miejsce, hasło i cel finału już znane!

WOŚP 2021 – data, miejsce, hasło i cel finału już znane!

Wikimedia Commons/Adam Kliczek

WOŚP 2021 – data, miejsce, hasło i cel finału już znane! Kiedy kolejna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Cała Polska w żółtej strefie od 10.10! [OBOSTRZENIA - LISTA] >>

WOŚP 2021 – data, miejsce

Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie zostanie zorganizowane 10 stycznia 2021 roku. Akcja jak co roku obejmie cały kraj. Głównym punktem działań WOŚP w Warszawie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.

WOŚP 2021 – hasło i cel zbiórki

Hasło przewodnie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzmi: Finał z głową. 

Jaki jest cel zbiórki? W 2021 roku fundacja Jurka Owsiaka przeznaczy pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – mówiła Lidia Owsiak, dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

Pierwszy polski serial o rodzinie LGBT. Kto zagrał i o czym jest? >>

W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową! – zapewnił Jurek Owsiak.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przyłączycie się do WOŚP 2021? 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.