Reklama
placeholder
News

WOŚP 2024: koncerty z okazji finału. Warszawa, Zakopane, Wrocław, Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Katowice – jakie atrakcje przygotowano?

WOŚP 2024: koncerty z okazji finału. Warszawa, Zakopane, Wrocław, Bydgoszcz, Poznań, Łódź, Katowice – jakie atrakcje przygotowano?

fot. Facebook: WOŚP / Pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

32. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce odbędą się koncerty i będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach. Co przygotowano w poszczególnych miastach?

W 2024 roku zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dedykowana jest pomocy „płucom po pandemii”. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu do monitorowania, diagnozowania i rehabilitacji osób z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W dniu finału będzie można wziąć udział w wielu aukcjach oraz wpłacać pieniądze do puszek noszonych przez wolontariuszki i wolontariuszy. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć na żywo wielu artystów. Punktem kulminacyjnym finału jak co roku będzie tzw. światełko do nieba.

WOŚP 2024: aukcje gwiazd. Co przekazały na licytacje? >>

WOŚP 2024: koncerty i atrakcje 

Poniżej znajdziecie listę miast, które zaplanowały koncerty i atrakcje w ramach 32. finału WOŚP:

WOŚP 2024: Warszawa PGE Narodowy

Wielki finał WOŚP w Warszawie w 2024 roku odbędzie się na błoniach PGE Narodowego. W stolicy stanie studio telewizyjne oraz scena, na której wystąpi wielu znanych polskich artystów. Wśród nich nie zabraknie między innymi zespołów Enej, LemON, Kwiat Jabłoni, Voo Voo, BOKKA oraz Poparzeni Kawą Trzy. Podczas finału WOŚP w Warszawie pojawią się również wokaliści tacy jak Krzysztof Zalewski, Wiktor Dyduła i Wojtek Szumański.

Dokładną rozpiskę koncertów w Warszawie znajdziecie TUTAJ

Wśród atrakcji, które przygotowano w ramach 32. finału WOŚP w Warszawie, nie mogło zabraknąć 18. edycji biegu Policz się z cukrzycą, który rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do około 14:00. Biegacze wystartują z błoń PGE Narodowego. W tym miejscu znajdzie się meta. Po drodze pobiegną między innymi przez Most Świętokrzyski. Poza biegiem w Warszwie będzie można wybrać się na przejażdżkę zabytkowymi tramwajami i autobusami na specjalnych liniach - 32A oraz 13N. Od godziny 12:00 do 18:00 na terenie Autodromu przy Automobilklub Polski czekać będzie również strefa gastronomiczna oraz liczne atrakcje związane z motoryzacją. 

Światełko do nieba w Warszawie będzie miało miejsce o godzinie 20:00.

WOŚP 2024: Zakopane

Podczas tegorocznego finału WOŚP koncerty po raz pierwszy od 12 lat odbędą się również w Zakopanem. Agata Pacelt-Mikler z Urzędu Miasta Zakopane potwierdziła, że w Zakopanem przygotowano trwający ponad 6 godzin cykl koncertowy. Pierwszy występ w Kombinacie - miejscu wielu pasji przy ulicy Nowotarskiej został zaplanowany na godzinę 13:15. Na scenie wystąpią między innymi: Zakopiańska Akademia Śpiewu Pauliny Martini, Lethe, Nie Tym Tonem, De Lux Charts Band oraz New Market Jazz Band and Ladies. Wykonawcy będą śpiewać zarówno swoje autorskie utwory, jak i covery znanych zespołów takich jak Coldplay czy Nirvana. 

Poza władzami miasta w organizację imprezy zaangażowali się także strażacy, strażnicy graniczni i policjanci. W związku z tym na placu Niepodległości, czyli tuż przy Krupówkach nie zabraknie policyjnych radiowozów, pojazdów straży granicznej oraz wozów strażackich. Będzie można zrobić sobie przy nich zdjecia i porozmawiac z funkcjonariuszami. 

WOŚP 2024: Wrocław

We Wrocławiu koncerty z okazji WOŚP odbędą się na Rynku oraz w Starym Klasztorze. Oficjalne otwarcie finału WOŚP zostało zaplanowane na godzinę 13:00. Wówczas ma odbyć się koncert piosenek z filmu Akademia Pana Kleksa. Później uczestnicy finału zobaczą występ gitarzysty i wokalisty – Roberta Cichego. Na scenie wystąpi też dziecięcy zespół Rewelacja, a gwiazdami wieczoru będą Dr Misio oraz Nocny Kochanek. 

Koncerty w Starym Klasztorze rozpoczną się o godzinie 15:00. Wtedy wystąpi zespół Blade Loki. Potem rozpocznie się koncert Kobiety Mają Głos! Wroclove Divas, podczas którego będzie można usłyszeć wrocławskie wokalistki znane między innymi z popularnych programów rozrywkowych. Na scenie pojawią się również zespoły Dziwna Wiosna oraz Hurt.

We Wrocławiu przygotowano również atrakcję w postaci Strefy Gitarowego Rekordu Świata. W ramach akcji można będzie zagłosować na gitarowe przeboje wszech czasów. Zwycięskie piosenki na żywo wykona zespół WrocLove Guitar.

Światełko do nieba we Wrocławiu odbędize się około godziny 20:00. Wystąpi wtedy międzynarodowy chór CityChoir.

WOŚP 2024: Bydgoszcz

Koncertów nie zabraknie również na Starym Rynku w Bydgoszczy. Pierwszy występ będzie miał miejsce już o godzinie 12:00. Na scenie pojawią się między innymi: formacja Bydzia-com-band, Bydgoscy Bluesmeni, Git Planeta, Lila oraz Rafał Kruzzo. Jedną z gwiazd będzie też Skolim.

Poza koncertami w Bydgoszczy przygotowano również wiele innych atrakcji. W programie finału WOŚP znalazły się następujące atrakcje: wiosłowanie dla WOŚP w CH Rondo, turnieje piłki halowej w SP nr 31 oraz w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej i 4. Serduszkowy trening z RUN Bydgoszcz dla WOŚP w Myślęcinku. Zaplanowano też otwarty trening kolarstwa przełajowego w Rynkowie oraz Nasercowe granie.

Światełko do nieba w Bydgoszczy zaplanowano na godzinie 20:00. Będzie towarzyszyć mu występ zespołu TSA MNKWL. 

WOŚP 2024: Poznań

Finał WOŚP w Poznaniu w 2024 roku odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza zorganizowana przez Sztab Ławice rozpocznie się o godzinie 10:00. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji. Będzie można wybrać się między innymi na tak zwane silent disco. Poza tym na parterze nowoczesnego centrum kongresowego znajdzie się między innymi strefa urody oraz stoisko ogrodnicze, a na drugim piętrze będzie można odwiedzić scenę animacji czy strefę zdrowia. 

Specjalną strefę przygotowano również na placu Powszechnej Wystawy Krajowej. To właśnie tam znajdzie się mobilna strefa zdrowia, gdzie będzie można wykonać między innymi badanie słuchu, RTG klatki piersiowej lub mammografię. Na terenie PWK nie zabraknie też licznych foodtrucków. 

Światełko do nieba w Poznaniu zostało zaplanowane na godzinę 20:00. Oto jak wygląda oficjalny harmonogram wydarzeń:

  • 11:00 - Bieg "policz się z cukrzycą" (PCC, wejście "B")
  • 12:00 - 19:30 - Licytacje na żywo (PCC, poziom "0")
  • 12:00 - 21:30 - Koncerty, licytacje (Plac PWK, scena główna)
  • 20:00 - Światełko do Nieba w postaci "Tytki z glancem" 

WOŚP 2024: Łódź

Impreza z okazji finału WOŚP 2024 odbędzie się też w Manufakturze w Łodzi. Wśród planowanych atrakcji znalazło się między innymi 48-godzinne wydarzenie Saturn Fitness Manufaktura, podczas którego ultramaratończyk Marcin Józefaciuk będzie biegał i jeździł non stop na rowerze nabijając kilometry dla WOŚP. Potrwa ono od piątku od godziny 19:30 do niedzieli do godziny 19:30. Chętni będą mogli przejechać i przebiec wybrany dystans razem z Marcinem. Atrakcje w Łodzi z okazji WOŚP będą miały miejsce zarówno w dniu finału, jak i w sobotę 27 stycznia. Poza atrakcją z Marcinem Józefaciukiem na te dni zaplanowano między innymi: pokazy tancerzy Egurrola Dance Studio, strefę VR, wystawę pojazdów wojskowych oraz wystawę samochodów retro. 

W niedziele odbędą się również koncerty, które potrwają od 15:30 do 20:30. Na scenie w galerii handlowej Manufaktura jako pierwszy wystąpi Danzel. Później na scenie pojawią się między innymi: Nick Sinckler, Samokhin Band, AGE CONNECT & ROCKAWAY, Sebastian Wojtczak, Olivier Woźnicki, Heima, Mona Polaski i Let See Thin.

WOŚP 2024: Katowice

W ramach WOŚP 2024 licznych atrakcji nie zabraknie też w Katowicach. Przy Stadionie Śląskim o godzinie 12:00 rozpoczną się 8-kilometrowy IX Bieg z sercem WOŚP i nordic walking. Od godziny 14:00 zaplanowane są koncerty. Przy bramie numer 4 Stadionu Śląskiego wystąpią Górnicza Orkiestra Dęta, Not Today, Walimy w Kocioł, Classic, Fanfara Awantura oraz Gromee.

Światełko do nieba w Katowicach zostało zaplanowane na godzinę 20:00. Program wydarzenia w Katowicach wygląda następująco:

  • 10:30 – Bieg Malucha – Stadion Śląski.
  • 11:45 – Rozgrzewka – brama nr 1.
  • 12:00 – IX Bieg z Sercem WOŚP & Nordic Walking – skośna bramy nr 1.
  • 14:00 – Scena (przy bramie nr 4): Górnicza Orkiestra Dęta, Not Today, Walimy w Kocioł, Classic, Fanfara Awantura, Gromee.
  • 20:00 – Światełko do Nieba

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama